Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceratophrys cranwelli nežere

Dobrý den, 14 dní mam rohatku a po dvou dnech přestala přijímat potravu. Zkoušel jsem cvrčky vhodit volně do terária i krmit pinzetou,ale rohatka odmítá. Rohatku chovám na lignocelu s pískem, teplota 24-26°C, vlhkost 80%. Rohatka má asi 8cm. U chovatele jedla prý rohatka normálně. Nevíte čím by mohla být její nechuť způsobena. Děkuji za odpovědi

Lignocel nemá u rohatek co dělat, to mají kolegové pravdu, způsobuje úmrtí i za dost dlouhou dobu (často i po roce či dvou - osobně ověřeno). Teplota je taky dost nízká, měla by se pohybovat spíše v rozmezí 26-28(bez ohledu, zda se jedná o cranwelli, ornatu, nebo křížence), než na spodní hranici pokud se bavíme o chovu a ne zmiňovaném útlumovém období. Za další se může jednat o stresový stav. Obecně úspěšní zahraniční chovatelé (ne držitelé) doporučují výšku substrátu 10-15cm. Obvykle se totiž rohatka během pár desítek minut hopsání po nové nádrži zahrabe a její úkryt připomíná kráter mravkolva. Z něj napadá cokoliv, co se pohne, aniž uvažuje oč se jedná. Jen zvíře s možností úkrytu je bez stresu a netrpí syndromem "stálého nafouknutí", což je běžně vidět na žábách chovaných jen v nádržích s pár cm vody nebo oblázkách.

výška substrátu může být aji menší ale musí mět úkryt -já jsem používal rozlomenej květináč a asi 3 cm rašeliny s rašeliníkem ,seděla pod květináčem a fakticky utočila na všechno co se okolo pohlo,slušnej článek o chovu je v nějakém starším at,dokonce je aji rozmnožily,po přečtení mě snahy o rozmnožení začaly přecházet,ale mlžnou komoru sem udělal ale k amplexu se nikdy nedostaly ikdyž samec kvákal na celou ulici,nejvíc ho rajcovali přestřelky v televizi , to když byl sám a začli střílet tak vylezl zpod květníku potácel se podle skla koukal na televizi a kvákal jak blázen a v komoře to na něj chodilo ještě častejc ale samici nikdy neosedlal

Děkuji za odpovědi, mam ještě dotaz ohledně topného kabelu.Kam je nejvhodnější kabel umístit a jakou mají rohatky nejraději teplotu. Jak zjištuji tak jsem dostal ke své rohatce úplně mylné informace.Na netu jsem toho taky moc nenašel a proto budu rád za všechny informace, abych mohl vše uvést tak jak má být a rohatce se u mě dařilo. Moc děkuji