Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Další želva?

Dobrý den, mám asi 13 let starého samce želvy čtyřprsté, který byl doposud sám. Teď přemýšlím o pořízení želvy druhé a chci se zeptat, zda je to dobrý nápad, tedy zda tím želvu nebudu spíš stresovat, když byla doteď sama... Děkuji

Zdravím Vás,
má zkušenost se samcem horsfieldky je taková, že dokáže "mučit" i větší želvy než je on sám. Vznikají nepříjemná zranění a stresování ostatních zvířat. Horsfieldák dokáže týdny pořádně nežrat ale prohánět bude cokoliv se hýbe. Dokonce mi pokousal psa:-)))))) Takže mé doporučení je buď ho nechat samotného nebo mu pořídit dostatečnou zásobu dospělých samic a hlavně velký výběh! Do malého terárka ani omylem....