Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Další želva?

Dobrý den, mám asi 13 let starého samce želvy čtyřprsté, který byl doposud sám. Teď přemýšlím o pořízení želvy druhé a chci se zeptat, zda je to dobrý nápad, tedy zda tím želvu nebudu spíš stresovat, když byla doteď sama... Děkuji

Nápad je to dobrý, jen musíte zohlednit povahu horsfieldek, jak zmiňuje Krokodýl. V žádném případě mu nepořizujte kamaráda (čili druhého samce), ani jiný druh želvy. Velikostně přiměřená samice ve vhodných prostorách (aby se mu mohla vyhnout, když na něj nebude mít náladu) udělá radost nejen jemu, ale i vám případnou snůškou. Trošičku je tady problém s určením druhu, není "horsfieldka" jako "horsfieldka" a pokud neznáte původ vašeho samce, možná se úplně netrefíte, ale jemu to bude dost jedno.

Vkládám sem svůj dotaz: vlivem neblahých okolností se ke mně dostal dospělý samec horsfieldky. Včera jsem jej zkoušela dát k mému samci hrosfieldky, kterého mám dlouhá léta a ze samicema vycházel dobře.
Želváci se začali okamžitě rvát, musela jsem je po několika minutách oddělit (Výběh tvoří ,,želví stůl", asi 140x110, možná víc, ale rvali se mi i na balkoně).
Myslíte, že je šance na zlepšení (aspon ve venkovním výběhu) nebo je to marné, protože samci tohoto druhu jsou takhle agresivní?

Zdravím Vás,
má zkušenost se samcem horsfieldky je taková, že dokáže "mučit" i větší želvy než je on sám. Vznikají nepříjemná zranění a stresování ostatních zvířat. Horsfieldák dokáže týdny pořádně nežrat ale prohánět bude cokoliv se hýbe. Dokonce mi pokousal psa:-)))))) Takže mé doporučení je buď ho nechat samotného nebo mu pořídit dostatečnou zásobu dospělých samic a hlavně velký výběh! Do malého terárka ani omylem....