Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Světlo

Dobrý den, chci se zeptat jaké potřebuje želva zelenevá UVB světlo? Naše želva je zatím velmni malá rozměry terárka jsou-41šx24vx23d. Světlo je 12cm od podestýlky. Děkuji.

chci se zeptat jaké potřebuje želva zelenevá UVB světlo?

Hlavně takové, co má UV B.;-) V takhle malém teráriu asi nic pořádného nevykoumáme, takže bych začal budovat trochu větší (stačí úplně jednoduché starší (samozřejmě může být i nové) akvárium nebo větší bedýnka, světlo lze snadno upevnit na hranu nádrže (stačí malá stolní lampička s klipsem), do lampičky pak lze použít nějakou vhodnou žárovku, nejlépe s UV B, např. Bright Sun nebo Mega Ray, případně kombinaci kompaktní zářivky a normální nebo normální bodové žárovky (tedy dvě lampičky). Pokud mohu poradit podle mě nejlevnější a vyhovující kombinaci (mimo venkovního výběhu), tak použijte normální bodovku a k tomu na osvětlení 1-2 obyčejné bílé zářivky a želvu prostě jen občas v sezóně (cca květen až říjen) dvakrát v týdnu pár desítek minut nechte slunit venku na "skutečném" světle (slunečním), jen pozor na přehřátí, želva by měla mít vždy možnost být ve stínu. V mezidobí mezi zimováním a teplou sezonou (cca 1-1,5 měsíce před a po zimování) si vystačíte i z nějakým slabším zdrojem UV B (např. kompakt reptiglo 5.0 nebo 10.0 26 W nebo Lucky Reptile 23 W) a bodovkou.