Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem blaptica dubia

prosím o radu s blaptikami, kteří mi hynou při posledním svleku. příklad: 200 ks středních švábů odstavím pro další chov, normálně jedou a když dojde k převleku na dospělce, tak jich tak 70 procent uhyne!

my je drzime v suchu a nemam s timhle problem. Teda, neco uhyne ale pri tom kvantu co mame je to absolutne nepodstatne. Vlhkost jsem nemeril, proste box s dobrym vetranim (kolem 50% plochy vika je dratene pletivo), prolozky z vajec, dole 2-3cm vrstva sucheho lignocelu. Ted jsem zkusil v jedne bedne misto lignocelu hobliny smichane s kukuricni podestylkou a zda se ze to bude OK, mozna lepsi nez lignocel (je to jen tyden, takze jeste nechci delat nejake zavery). Hlavne ale vse "suche" a jediny zdroj vody pro ne je obden nebo jednou az 3 dni na platky nakrajena mrkev, jablko atd.