Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kudlanka - určení druhu a pohlaví

Dobrý den,
mám doma kudlanku r. Sphodromantis a chtěla bych si ji zkusit dopárovat. Nicméně mám problém s určením druhu. Mohl by mi tady někdo zkušenější poradit, co to mám doma za krasavici? Předpokládám, že se jedná o samici. Ale s tím druhem si nejsem jistá, je to gastrica?
Děkuji moc, nashledanou
[16196770]

loading...

Funguje u nich i mezidruhové křížení? Tzn. kdyby se mi náhodou podařilo sehnat nějakého samce a byl to teda jiný druh, spáří se i tak?

Tak to myslím poznáš jedině pokusem, tuším, že zrovna u tohohle rodu křížení lze, ale je to jen takové echo někde vzadu v mozku, že jsem někde viděl tuším křížence gastricy a něčeho...
Rozhodně je jistější koupit 5-6 prcků určeného druhu než si nechat žrát nejisté samečky.:-)

Mno presne naopak

Jj. pardon za mystifikaci, pořád si to pletu, tak jsem se raději "ujistil" a kouknul jsem do Hmyzu od Kovaříka a světe div se, zrovna v téhle kvalitní knize to je napsáno obráceně. Schválně jsem se ještě šel znovu podívat, ale opravdu to tam tak je a mě se to tak zafixovalo. Ani mi to nepřišlo divný, říkal jsem si, že samice jsou takové mohutnější a břichatější:-D.:-[

Je to tak, samečci mají delší a mnohem hubenější zadečky - jinak by to při páření nefungovalo. Musí se dostat posledním článkem až pod "kladélko" samičky a to u těch "macatějších" bývá ze hřbetu docela dálka.
Ta vaše je samice, dva svleky před dospělostí, ale druh vám u nás asi jen tak někdo neurčí, už vůbec ne z fotky. On ani rod vůbec není jednoznačný. Navíc to může být mix.
Obraťe se na prodejce a vyzkoušejte oba samce, co to udělá.