Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš - hlasité syčení

Zdravím všechny.

Mám dotaz - můj Hroznýš (samice, 3,5 roku, 180 cm) dnes od rána rejdí po teráriu, opět se snaží najít, kde tesař nechal díru, a při tom dost hlasitě syčí. To syčení mě překvapilo, dodnes to nedělala. Zítra dostane něco malého chlupatého na chuť... Může to syčení znamenat něco jiného, než hlad?? Díky za odpověď.

Hrozna syčí dost hlasitě je to jeho vystraha nepřibližuj se nebo kousnu-většina hadů hrozna dokáže syčet že ho je slyšet poměrně na větší vzdálenost neníli rušena jinými zvuky ale k věci nemohlo ho něco vydráždit sám osobě jen tak nezačne

zdravim teraporadnu, mel bych na vas lidicky dotaz. Muj hrozna stary pres 2 roky a dlouhy 170cm, zacal posledni dobou jakoby piskat. Neni to ani tak chrceni jako spis sipani. Z nachlazeni to podle me nebude. Spise se obavam ze to ma z hoblin na kterych sem ho doposud choval. Cas od casu sem ho nacapal jak rejdi v hoblinach a jemne hoblinky ma v nosnich dirkach. Samozdrejme sem mu je vyndal ponevadz couhaly ven. Ted uz mam hada na novinach ale piskotu sem se nezbavil. Nejspis ma stale neco v nose. Rad bych se vas tedy zeptal a poprosil o nejake rady ci triky jak hadovy pomoct. Nejake cisteni nosu spejli apod. mi prijde dost nesetrne. Budu vdecny za vase rady. Predem dekuji.

dekuji za radu, urcite to zkusim. Jen podotknu ze to hroznys nedela stale. Zapiska takto treba jen trikrat do tydne a nebo vubec. A vcera vecer jsem zaslechl jak mu kruci v brise. Dostal 2 velke potkany a jeste ten vecer v nem tak krucelo, chtel bych se zeptat jestli ste uz neco podobneho u svych chovancu nekdy pozorovali.