Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak zabít laboratorní myš?

Zdravím, řešilo se to tu už 1000000x, ale bohůžel stále nevím. Mám tu 3 myši, které potřebuji nějak šikovně zabít, protože půjdou na pitvu. CO2 nemám možnost sehnat, mrazák nepřipadá v úvahu. Není tu nějaký způsob, jak je uspat/omráčit? Proč se vlastně u nás neprodávají elektrické pasti, jako např. v USA?

Neviem možno trepnem hlupost, ale videl som jeden inzerát kde ponukal jeden človek elektrický paralizér, uvádzal že on ho používa na omračovanie potkanov a myší. Nemám to skúsené len ma to tak napadlo že to možno nebude až taká hlupost :-| ja s usmrtením potkana problém nemám, mne stačí železná tyčka a šup s nov za krky, ale ak niekto chce tak to bol takýto :-D možte skúsit ale nieže omráčite seba :-D[http://tera.poradna.net/file/view/6211-ccdb5b15bd0 570e0ecf47f2bace173bb-jpg]

Toz ja kdyz musim neco dorazet tak bud provedu dislokaci rotaci (proste jak holuba, zalezi podle zvirete, u mysi se to dela blbe,kdyz potrebuju zabit kote hadovi aby se dlouho netrapilo,tak radsi uzivam tohle)nebo vezmu skalpel ,mys primacknu klavou k zemi a daruji ji cestnou vojenskou smrt rychlym bodnutim do tylove oblasti (strasne rychly...parkrat s sebou skubne a konec). Ono kdyz uz davat Coup de grace,tak hlevne rychle a bezbolestne.

No jednak,že jsem to vlákno nikdy dříve neviděla v té době mi bylo asi tak 13, když ho založili. Ptala jsem se ohledně toho,že i hloupé kotě má docela velkou lebku,která se jen tak nerozloží, tak proto mě to zarazilo a ne není mi to blbý, tohle je přece poradna člověk se může zeptat. A jak říkala slečna Lucie lepší než ho vidět někde venku v zuboženým stavu.

Samozřejmě...kočky jsou přemnožené a devastujou původní faunu (ptáky, plazy, hmyz atd atd...),to ale milovníci kočiček nevědí, nebo vědět nechtějí. A je rozhodně lepší, aby ta nechtěná koťata posloužila, jako krmení, pro jiné zvíře, než aby je někdo utopil a vyhodil...

To mi připomíná reakci mojí kamarádky, která byla nešťastná z toho, že se jim narodila koťata a nemůžou si je nechat, na můj návrh, že je zkrmím hroznýšovi, mi bylo vynadáno do ,,do svých zvířat zahleděných hovad". Když jsem se ptal, co tedy s nimi bude, odpověď zněla: ,,No táta s nima flákne o schod." :x:
Nechápu proč to lidi radši řeší takhle než dát pár stovek za kastraci.

Já jsem přesvědčená o tom, že to má co dočinění s IQ. Co by platili za kastraci, když s tim pak fláknou o schod...a nebo taky ne a pak žijou mraky polodivokejch koček po venku a zmařej všechno živý, na co přijdou... (a kočkařský báby a "záchranářky" je ještě choděj krmit atd...) Kdybych měla kočku jen jako pet, ne nějakou chovnou papírovou, tak bych jí jednoznačně dala kastrovat, ale tady už asi končim, vždyť je to sto let starý vlákno a ještě o ničem...

A já myši / potkany pro hady nechávám zemřít stářím, abych byl co nejvíce humání. Had si sice trochu počká, než se nažere, ale v přírodě to tak určitě chodí také. Tuhle mi to někdo (myslím že Pepa v hospodě u piva) říkal, že hadi jsou vlastně mrchožrouti a plazí se za obětí tak dlouho až oběť pojde buď strachem, nebo stářím, nebo je prostě ukecá k smrti. :-D