Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Turtle Open Cup Brno 2010

S přáteli nás napadla myšlenka uspořádat soutěž želv ve sprintu na jeden metr a tak zjišťuji, kdo další by své želvy (želvu) přihlásil. Jestli se sejde dost závodníků, mohl by se šampionát Turtle Open Cup Brno 2010 konat v červnu (20.) v Brně na výstavišti v rámci pravidelné terarijní burzy.

Takže - kdo se přihlásí?

Jestli máte nápad jak doladit pravidla (hmotnostní kategorie želv apod.), sem s nimi.

A kdyby chtěl někdo soutěž podpořit cenou pro vítěze a získat tak reklamu na stránkách šampionátu, jen směle do toho.

Ale hlavně jde o soutěžící - ukažte, jak je na tom vaše želva s vitalitou!

Tak tohle bych si troufnul podepsat. Nejpravděpodobnějším výsledkem bude tzv. "školkový efekt" - zvířata dosud v podstatě zdravá najednou začnou pofrkávat, mít nudle u nosu s přídavnými efekty atd. Prostě si navzájem povyměňují do té doby inaparentní patogeny (původce chorob, probíhajících dosud pezpříznakově). Obával bych se hlavně mykoplazmat, mykoz a infekce herpes-like virem. Ještě tak, kdyby všechna zvířata pocházela od jednoho jediného odchovávatele a nikdy nepřišla s jinými zvířaty do styku, ale pak by jaksi celý tenhle pseudosportovní nápad ztratil na významu...

Když by se tedy zvířata pouštěla na start sama, tak by to v podstatě bylo jako na burze.

Ne. Jde o to, že na burze by člověk, který sáhne do bedny x přenesl potenciální problém do bedny y kam by sáhl o pět minut později.

Na závodech by nemusel nikdo nikam sahat, protože by se želva z bedny x a želva z bedny y dostaly k sobě. a je úplně šumák, jestli je na start někdo donese nebo tam dojdou samy (nemůžu si pomoct, ale při té představě mi cukají koutky:-))

Když už jsme tak soutěživí, co takhle zvolit želvám přirozenější discilínu, třeba počet snůšek u jednotlivých samic, počet oplozených a inkubovaných mláďat. Kvalitu krunýře u subadultních a adultních doma odchovaných jedinců atd. Snaha po prvenství by sice zřejmě nevyústila v nějaký ten pohár, ale rozhodně by prospěla želvám a potažmo též k uspokojení soutěživosti vítěze.
Mě by to připadalo smysluplnější. Navíc mám pocit že titul, pravděpodobně by zněl "rychlá želva", je už obsazen.

Určitě skvělý nápad, pěkně se to navzájem doplní. Bude soutěž krasoželv, kde si budou měřit krunýře. Taková želví kulturistika. A soutěž v běhu pro želvy dynamičtějšího založení. Pro každého něco.

Ještě termín a místo.