Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiché druhy žab

Dobrý den, chci zeptat jestli existují nějaké tiché nebo ve dne projevující se žáby.Slyšel jsem o pralesničkách, že se projevují ve dne.Kromě nich mě zaujaly parosničky(např.Dyscophus guineti), Scaphiophryne marmorata(ty ale prý je těžké udržet při životě) a také ropuchy, ale u všech se obávám nočního kvákání.Poraďte mi prosím nějaké raději aktivnější, nejlépe denní druhy žab.Děkuji.

My se sestrou, se kterou sdílím pokojíček, jsme spíše ten první případ, mamka ve vedlejší místnosti určitě ten druhý. Kvákají třeba Listovnice červenooké? Koukala jsem na videa na youtube, a všude bylo jen takové hrdelní žbrblání, je to k jejich zvukovému projevu všechno?

Ale pro listovnice je to vaše terárko malé (jestli je 35 cm výška), jsou to žáby stromové a potřebují terárium spíš na výšku. Tohle by mohlo být pro skupinku kuněk východních - že by byly úplně ticho, to nejsou, ale proti některým jiným druhům je to téměř neslyšné (dnes v noci se nám zbláznili samci rosniček včelích, přidali se litorie a to byl rachot...)

jj, my máme celkem malej byt v přízemním domku, ale zvířata máme v samostatném chovatelském zařízení, což byla původně truhlárna. Páč takhle to je praktičtější, než mít velkej dům s terarijníma místnostma. To se nám neosvědčilo. Finančně to zatím nějak zvládáme, no, ale je to pálka a o nějaké nudě nemůže být řeč :-)