Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiché druhy žab

Dobrý den, chci zeptat jestli existují nějaké tiché nebo ve dne projevující se žáby.Slyšel jsem o pralesničkách, že se projevují ve dne.Kromě nich mě zaujaly parosničky(např.Dyscophus guineti), Scaphiophryne marmorata(ty ale prý je těžké udržet při životě) a také ropuchy, ale u všech se obávám nočního kvákání.Poraďte mi prosím nějaké raději aktivnější, nejlépe denní druhy žab.Děkuji.

K hlučnějším pralesničkám patří Epipedobates tricolor, měl jsem jeden čas 3 samce a to byl cvrkot jak blázen, předháněli se kdo dá víc. Začínali v 6 ráno a končili okolo 23:30 a protože mám terárka v místnosti kde spim museli přebyteční samečci pryč.

Né každý má k dispozici separé místnost ;-) a mám to štěstí že nemusim chodit do práce na sedmou. :-) to bych si je samosebou nechal :-D

jo a taky mě napadá: hu-hu dělaly kuňky obecný, ty mají hrdelní rezonátor bombina a jejich kuňkání je slyšet několik kilometrů, narozdíl od kuňky východní. ;-)

My se sestrou, se kterou sdílím pokojíček, jsme spíše ten první případ, mamka ve vedlejší místnosti určitě ten druhý. Kvákají třeba Listovnice červenooké? Koukala jsem na videa na youtube, a všude bylo jen takové hrdelní žbrblání, je to k jejich zvukovému projevu všechno?

Ale pro listovnice je to vaše terárko malé (jestli je 35 cm výška), jsou to žáby stromové a potřebují terárium spíš na výšku. Tohle by mohlo být pro skupinku kuněk východních - že by byly úplně ticho, to nejsou, ale proti některým jiným druhům je to téměř neslyšné (dnes v noci se nám zbláznili samci rosniček včelích, přidali se litorie a to byl rachot...)

jj, my máme celkem malej byt v přízemním domku, ale zvířata máme v samostatném chovatelském zařízení, což byla původně truhlárna. Páč takhle to je praktičtější, než mít velkej dům s terarijníma místnostma. To se nám neosvědčilo. Finančně to zatím nějak zvládáme, no, ale je to pálka a o nějaké nudě nemůže být řeč :-)