Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 měsíční mládě vousatky spí a nežere...

Dobrý den,
zajímalo by mě čím to může být způsobené. Od dovezení domů mládě nežere.

Podmínky chovu:

žárovky:
Reptilux D3 7W - 20 cm nad zemí
Repti Glo 10.0 20W - 40 cm nad zemí
Namiba terra Halogen spot 75W - bodovka cca 30 cm nad zemí - svítí na kámen

Substrát:
poštní písek jemný a hrubý kombinovaný s rašelinou.

Teploty:
od 28 C - 45 C den
od 18 C - 24 C noc

terárium je velké a prostorné, omlouvám se ale rozměry nevím.

Mám 2 samice. Koupené před 4 dny. Věk 2 měsíce. Jedna je větší než druhá. U větší žádné problémy nejsou. Menší pořád jen spí a je jí jedno jestli na teplejším místě nebo na chladnějším. když jí vyndám ven má zavřené oči a jakoby spí. Aktivitu jsem zaznamenal jen když jsem jí ukázal terárium. Snědla 2 cvrčky a od té doby má tento stav.

Děkuji všem kteří mi jsou schopni dát jakoukoli radu.

Zkousel bych krmit nasilim, a doufat ze se chytne. 10 a 13 cm cele i s (celym) ocaskem? Nam se lihnou vousatky cca 10-11cm dlouhe, mame ted sedmitydenni mlade ktere ma 27cm, 6-tydenni 23,5cm, aktualni odchov - 4 dni stare kolem tech 11cm. Pokud to je teda delka skutecne celeho zvirete s celym ocaskem ( = ocasek delsi nez cely zbytek zvirete) tak bud vam prodejce o veku desne kecal, nebo je to vyhnane na vysoke ikubacni teplote, nebo to temer nekrmil (nebo libovolny mix uvedeneho).

Idealni jsou na to malinke nymfy svabu B. dubia - jsou placate a jdou relativne snadno vnutit do tlamicky - treba koutkem vsunout. Jak to uz ma aspon castecne v tlamicce tak to uz sezere. Pripadne na cumak kapku vody - zacne se olizovat a vyuzit toho.

BTW - kdo kde vam tohle prodal jako dvoumesicni?

Dobrý den,

měli jsme přesně ten stejný problém, jedno mládě žralo pouze první den po dovozu, pak již ne. Veterinář poradil nechat vyšetřit trus, prý to mohou způsobovat kokcidie. Opravdu to vyšetření trusu potvrdilo, takže léčíme, krmíme násilím a doufáme....

Dobrý den,
veterinářka podala Baycox, suspenze, podává se 5mg/kg, přímo do tlamičky, po týdnu je stejná dávka nutná zopakovat a za další týden udělat kontrolní vyšetření trusu. Koupili jsme agamky 2, nejdříve se nahonem vyšetřoval trus pouze u té apatické, lék jsme však podávali oboum, prý je pravděpodobné, že pokud byly spolu, jsou nemocné obě. Pozdější vyšetření (odeslané ten samý den, kdy se aplikoval lék)potvrdilo, že výskyt kokcidií byl u obou stejně masivní. Přesto jedna vypadala naprosto v pohodě, žravá až moc. Asi je lepší ten trus nechat vyšetřit preventivně u každého nového zvířete, než čekat, až už je třeba pozdě.
Na veterine jsme byli v Brně, fakt u specialistů. Nicméně podle jejich slov je budoucí osud té slabší agamky stejně nejistý, bude nejspíše podražená, menší, já ale hlavně doufám, že se naučí žrát sama.

po týdnu je stejná dávka nutná zopakovat a za další týden udělat kontrolní vyšetření trusu

tu kontrolu je lepsi ponechat az za cca 4-6 tydnu po poslednim podani leciva. Pokud by se agama nakazila behem lecby oocystami z prostredi (treba z nedostatecne vycisteneho teraria), vyvoj nove generace kokcidii (nez se zacnou opet vylucovat oocysty v trusu kde je lze zjistit) nejakou dobu trva, predcasne vysetreni by mohlo znamenat falesne negativni vysledek.