Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upevneni vyndavaci vetve

Zdravim vespolek.

Zrovna jsem si precetl vo vlakne o Sportakrylu velmi rozumnou poznamku ohledne vyndavani stromoveho hada z teraria; ze nejlepsi to je i s vetvi. Ano, to tedy urcite je, jak jsem usoudil uz i sam ze svych skrovnych zkusenosti. Nicmene, nez zacnu predelavat v terarku vetve na vyndavaci, rad bych se zeptal vas, co uz je vyndavaci mate, na cem ty vetve drzi. Zkusel jsem kdysi podle jedne knizky udelat ze silikonu U-cka, ale tyto vzaly brzo za sve. Nehlede na to, ze na nalakovane OSB desce silikon vlastne vubec nedrzel. Muj problem nakonec vyresily vruty... :-)
Jake je jine vhodne a elegantni reseni pri udrzeni vlhkovzdornosti teraria? Natloukat kousky dreva nebo plastu jsem zavrhnul, jelikoz drevo nabobtna a skrze hrebik se zase v kazdem pripade dostane vlhkost dovnitr do OSB desky. Tesim se na vase napady a hlavne zkusenosti, mne moje dosly.

Diky za napady. Vetve na "zaprenou" do hadiho teraria nechci, nebot poruznu hnijou a ve spolupraci s hadi aktivitou terarko nici. Sympaticky je ten set hacek-ocko, mozna nejlepe mosazny, ktery nezrezne :-). Silikonovani v OSB terku uz neverim, protoze silikon nevydrzel ani ve sparach ani na upevneni cehokoliv. Nasel jsem ted jakesi vodeodolne patex lepidlo na drevo, ktere by mohlo silikon (snad) nahradit.