Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nocovanie vo vonkajších výbehoch

Zdravím všetkých korytnačkárov. Chcem sa len pre zaujímavosť opýtať ako je to s korami čo sú vo výbehoch. Prespávajú vam všetky v domčekoch, teda ich tam ak nechcú prípadne aj ukladáte a domček zatvárate kôli škodcom,alebo to nechávate na nich nech si vyberú domček verzus /kríček /. Týka sa to pardálisiek a marginát,cca tak 3 roky staré. Dakujem za odpoved.

Rád bych odpověděl na dotaz, želvy těchto druhů mám venku, ale nějak nerozumím - že by jazyková bariéra?
Po babičce jsem čtvrtinový Slovák, ale bohužel, moderní slovenština jde nějak mimo mě.
Čo je to taká "kora", čo je "domček verzus (kríček)", čo je "teda ich tam ak nechcú prípadne aj ukladáte"?
Umí tu někdo slovensky? Nebo mám použít Google translator, boha jeho?

dakujem za odpovede a tebe redsnake za presný preklad. Inak tú .. koru... som pochytil z vaších vlákien. Takže je to tak pol na pol čo sa týka rozhodnutia. Najradšej by som ich nechal podla praktík KHora ale bojím sa kočiek a potkanov v noci. Velké výbehy sa tažko prekrývajú pletivom z vrchu.

Měla bych taky dotaz ohledně 3 lete sulcaty. Myslíte, že ji mohu v tomhle počasí nechávat nonstop venku ? Greaci mám venku už měsíc, ale do ted jsem je ještě na noc brala domu plus , když bylo ted to hnusný počasí.
Poslední týden je už nechávám venku i přes noc jen tu sulcatu uklízim do terárka. Co myslíte mám ji nechat venku pořád i přes noc a zamračené počasí ?
Želvy mají k dispozici celý dvur a udělala jsem jim takovou boudičku se senem kam si poctivě zalejzají na noc. Další dotaz bych měla ohledně koček. Myslíte , že mužou ohrozit i želvy nad 1kg ? Přes den želvy hlídá moje kočka ( drží se pouze na dvoře a poctivě hlídá za její přítomnosti by vlezla na dvur jen kočka sebevrah ) , ale když odcházíme a na večer tak je doma a podle hoven v záhodech poznám, že k nám sousedovic kočky chodí.
Děkuju za rady Hanka

Dobré odpoledne,
nedá mi to se vás nezeptat na maličkost. Jak to tak zde na poradně čtu, tak vám želvy hezky pobýhají po venku, když chtějí tak si zalezou do stínu a pak zas vylezou. Já mám ale opačný problém. Je normální, že mé želvy z boudy, která je dřevěná, vystlaná slámou opouštějí jen na hodinku či dvě denně? Jinak jsou furt zalezlé. Mě vám to přijde prostě divné. :-/

:-( seknutí drápem do prcka si myslím může mít fatální následky... Kočky si rádi hrají s "kořistí" a takovej želví prcek se nádherně "koulí", nehledě na to ,že mrně může poponést někam z výběhu ... a je hotovo
o dospělý želvuchy bych se už nebál ;-) u mě ty zdivočelý čičiny chodí jen v noci
a to by měli želvouni chrápat..a dospělou neunesou :-)