Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soužití paroedura pictus s jiným druhem??

Dobrý den,
Chtěl bych se Vás zeptat, zda druh paroedura pictus by se dokázal sžít v terariu s
jiným druhem gekončíka podobné velikosti??
Zřejmě by to musela být samička, jelikož doma mám samce, obával bych se že by se jinak napadli...
Ve zverimexu mi dnes říkali, že v pohodě by se sžil s obdovným druhem gekončíka a moc
se mi tomu nechce věřit..., tímto bych Vás chtěl poprosit o Vaše rady, či zkušnosti...
Rád bych uvítal konkrétní tip na gekončíka...
Jednalo by se terárium o velikosti 40x40x30 cm
samozřejmostí by bylo, vytvoření úkrytů pro oba dráčky!
Rád bych svému svěřenci dopřál kamaráda ;-)

Bohužel samička nesehnatelná ( Budějovice)
dost sem se snažil o svém gekončíkovi nastudovat a dočetl sem se, že velikost mého teraria
je dostatečná pro jednoho samce a 2 samice...
tudíž se domnívám, že 2 nájemníci by spolu mohli být zadobře, a pokud ten druhý dráček by uměl lézt po skle, dokázal by
využít a zbývající plochu terária :-D
dnes mi ve zverimexu člověk nabízel gekončíka podobné velikosti, bohužel nevím název, jen, že byl takový žlutý, se skvrnkami, velikostně byl o něco málo větší...
nemáte ponětí o nějakém druhu menšího gekončíka??

To sem potřeboval slyšet...,
raději počkám až se objeví samička stejného druhu a pokusím se o odchov, prý se snadno množí...
Jinak bych zde chtěl požádat o radu : přijde mi že gekončík nepije..., ještě sem ho neviděl pít ( mám ho doma přes měsíc ) má mističku o velikosti 4x4 cm a hloubka tak kolem centimetru, měním mu vodu 2x za den
ráno bývá tak zpoloviny plná, ale to přisuzuji odpařováním vody vzhledem ke klimatu co v terarku je...
Jinak moc děkuji za bleskurychlé reakce...

nevíte zda sou nějaké burzy gekončíků v okoli jižních čech???
tito tvorečkové mě učarovali, 3 měsíce sem sháněl veškeré dostupné info co mi poskytl strýček google :-)
zajímají mě veškeré informace o tomto druhu a budu moc vděčný pokud se tu podělíte o své poznatky a zkušenosti!

ano v Č.B. je co se týče výběru gekončíků a ostatní druhů terarijních zvířátek mizérie... sou tu 3 zverimexi o kterých v Budějovicích vím. :-/ a navíc obsluha se zdá opravdu neznalá, když mě utvrzovali vtom, že se s jiným druhem v pohodě snese... :-(

zapomněl sem, ale výše již doplněno o adresu. ;-) jinak moc děkuji
neměl bys pro mě rady pro chov těchto gekončíků, třeba konkrétní úskalí, nebo čeho se vyvarovat, ba naopak bez čeho
se neobejdou, nebo je to obdobné pro všechny gekončíky???
Snažil sem se toho zjistit opravdu co nejvíce, ale informací není nikdy dost