Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B.C či B.C.I ?

Zdravím, tři roky chovám tři úžovky albíny. Cca před půl rokem mi otec na narozeniny pořídil hroznýše. Musím zaklepat, hroznýš je vitální,aktivní, žere tak jak má, zkrátka je úžasný. Chovatel, od kterého ho otec koupil hada sondoval - je to samice. Má rok a dva měsíce. Ale co mě zajímá je to, jestli je to klasický boa constrictor nebo je to imperator (pokud možno, jaký poddruh, forma, do kolika doroste, jaká může být váha ... a podobně).Je mi jasné, že to nemůžete na 100% odhadnout, ale přibližně, co by to mohlo být.Hrožnýš je to můj první, takže o nějakých poddruzích či formách nemám páru.
Omlouvám se za špatnou kvalitu fotografií. Za odpovědi děkuji.

To ti už nikdy nikdo s jistotou říci nemůže a už vůbec né z těhlech fotek ....
Ale jako ve většině případů to bude Hroznýš domácí - mixák. Zeptej se otce, kde ho koupil (od koho) a za kolik kč. Můžeš se pak pokusit chovatele kontaktovat.
Podle mě to ale nemá cenu řešit. Hlavně že se hadoj daří!

Koupil ho od jednoho chovatele z Horních nebo Dolních Domaslovic, teď nevím, ale je to kousek od Fýdku Místku. Byl jsem pro toho hada osobně i s otcem a musím říct, že to měl velmi pěkně zařízené (terária, hady ...)
Měl půl roku při koupi a stál myslím 1200 korun. Kupoval jsem ho v dubnu 09.
A pokud by se jednalo o mixáka, do kolika se dorůstá a jak bude celkově velký ? A jak je to s množením ? S čím je to nejlepší množit a co z něj může ,,vylézt''. Jinak máš nějaký tip a má smysl fotit hada jinak ?

Jinak musím říct že ten had lecos vydrží - nejmenovaný chovatel mi poradil arpalit, protože měl cizopasníky. Arpalit jsem koupil a nanesl na hada, a musím říct, že docela dost množství, pak jsem ho promasíroval. Po nějakých dnech mu na dvou místech začaly blednout šupiny a jakoby odpadávat, naštěstí se to zahojilo. Narazil jsem tu i na tému, kde lidé píší, jak jim arpalit usmrtil hady, až teď jsem si uvědomil co se vše mohlo stát ...

Díky :-)

Koupil ho od jednoho chovatele z Horních nebo Dolních Domaslovic

Tak ho vyhledej a optej se... To je to nejsnadnější a nejlepší. V tak malé vesnici ho najdeš raz-dva.

že to měl velmi pěkně zařízené (terária, hady ...)

To o tom, co vlastně chová bohužel nic nevypovídá ...

jak bude celkově velký ?

Nikdo nemá křišťálovou kouli ... ale počítaj s tím že samice může mít i 2,5 metru !!
Terárko počítej tak alespoň 150x70 cm plochy

A jak je to s množením ?

Tak logicky bude potřeba samce v dobré náladě :-D
Samici nepřipouštěj ale dříve než na cca 180 cm její délky a 4 letech jejího věku. Jinak je to zbytečný risk s jejím zdravým a zdravýj jejího potomstva.

S čím je to nejlepší množit a co z něj může ,,vylézt''

S jinym hroznýšem a vyleze zase hroznýš :-D, ale co se týče variací druhu, tak je to hodne složité. Mrkni ne www.albinosnakes.cz a uvidíš. Možností je spousta...
V tvém případě bych to zkřížil s dalším mixem...

má smysl fotit hada jinak ?

Nejspíš ne

Díky moc za info. Ta genetika je asi dosti složitá co ? Zkusím to nějak nastudovat u úžovek, tam mám větší přehled, a když pochopím princip, u hroznýšů to pak snad pochopím.
Na fórku smrdím nonstop, velice zajímavá témata tady jsou a mnohdy poučná.
Ještě jednou díky.

Zdravím, jednotlivé poddruhy se rozpoznají podle barvy, počtu sedlových skvrn, "kříži" na hlavě, počtu řad šupin a různých morfologických znaků (délka ocasu...). Někde na iFauna.cz je o tom docela dobrý článek.
Každopádně cena 1200,- za půlročního hada je zřejmě jasný rozpoznávací znak "mixů". Určitě bych ho pářil opět s mixem (proč pořizovat a "kazit" případnou čistou linii) a asi by mohlo být zajímavé použít nějakou barevnou mutaci. Ač jsem zastánce klasických zbarvení, u těch mixů už mi to ani nepříjde a asi se do něčeho podobného ze zvědavosti taky pustím. Hodně zdaru.