Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opuchlá horní čelist u hroznýše

Dobrý den, mám Hroznýše Královského, má opuchlou horní čelist, chová se normálně není nervozní, bez problémů přímá potravu a bez problému se svléká. Nevím jestli to může být zánět nebo nějaká infekce, jestli by pomohli nějaké slabé antibiotika? Předem děkuji za odpověď přikládám fotky, Svoboda. Jestli je vhodná doba pro páření bez ohledu na opuchlou tlamu?
Změna předmětu, původně: Pomoc!!! Opravdu smysluplný nadpis... (krokodýl)

Tak tohle je mazec...Jak dlouho to pozozujete?Jak ty zduřeniny působí na pohmat?Je to pevné nebo je v tom cítit tekutina? Přiznám se, že takhle netuším co by to mohlo být, ale vypadá to dost hrozivě.Dýchá normálně a bez námahy?Odkud jste?
Btw, hadem bych nepářil, očividně není zdravý a Vy nevíte z jakého důvodu.Přijde mi to jako zbytečný risk

Určitě k šikovnému veterináři, možná to nebude, i přes hrozivý vzhled, tak strašné, krátký řez, vytáhnutí hnisu, vypláchnutí, zaléčení atb mastí... Možná. Vypadá to jako boule plné hnisu, ale jak to vzniklo ??? Možná nějaké mechanické poškození, úder, poranění krmným hlodavcem... Chce to každopádně veterináře.

Vypadá to na abces vzniklý nějakým traumatem. Za jeho "pravidelným rozložením" nejspíš stojí kůže, která je v poraněné oblasti (v horní oblasti tlamy) méně pružná než v okolí. Jak je doporučováno výše- zajdi k veterináři, je třeba zánět vybavit, desinfikovat a nasadit vhodná ATB. Není to nijak náročný zákrok. Páření bych se neobával a klidně bych jej nechal si užít, ale léčení bych viděl jako prioritu.;-)