Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská -mládě

Ahoj, dnes jsem si v Plzni v DK Pekle zakoupila roční mládě Krajty královské. Kdy ji mám nabídnout první hole nebo malinkou myšičku? Kamarád říkal,že pokud mi 2-3 týdny nepřijme potravu a neudělá první bobek,takže je to zlý..Co je na tom pravdy? Znáte v Plzni nějakého veterináře,který je machr na hady? Krajtu mám teď doma kolem tří hodin, po vypuštění do tarárka se schovala do úkrytu a už nevylezla, je děsně vyděšená,což považuju za normální...Díky za odpověď Jana

Když ti nebude žrát 2-3 týdny nic se neděje( pokud se bude chovat normálně - neřešil bych to ) .Mám doma 4 regiusky - 2 samičky - 2 samce - samičky jsou jak "popelnice" zato samečci moc nežerou - jeden mi vzal myš cca po 7 měsících a druhej zatim nežere od zimy.Když sem koukal jak jsi psala "že ti to poradil kamarád" tak bejt tebou bych se nim asi moc neřídil :-)

Ahoj, já jsem si pořídila regiusku 21. února 2010 a byl to normální odchov. Po týdnu jsem jí dala první myšku a sežrala ji po pár vteřinách. Po týdnu jsem jí dala opět myš a rovněž bez problému. Pak jsem zkusila křečky a takhle mi sežrala 2 ve 2 týdnech, ale pak najednou nic, a nežere mi doteď.. :-( Čili už uje t o 3 měsíce, co mi nepřijímá potravu.. Aktivita v noci je stále stejná, jen pteď před svlekem je menší. Myslíte, že je načase se odhodlat k návštěve veterináře? Jsem z Krnova a nejsem si jistá jestli v mém okolí je nějaký specialista, který by mi pomohl.. Pokud mi můžete dát nějakou radu, byla bych vám vděčná. Děkuji, Jana