Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěrka pro syna

Ahoj,chtela bych poridit synovi(5,5let) jesterku,tak jestli mate zkusenosti poradte jaka by byla nejvhodnejsi.DIK
[mod]Změna předmětu, původně: Ahoj,chtela bych poridit synovi(5,5let) jesterku,tak jestli mate zkusenosti poradte prosim jaka by b (Ondra Machač)[/mod]

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Masivnejsiho jestera - Agama, Leguan, rozhodne ne nejakeho gekona, nebo chamika(nechapu jak to vubec…
Edvard 26.06.2010 17:52
Edvard
Pogona viticeps,Felzuma, Anolis??určite nie väčšie druhy. http://www.ireceptar.cz/zvirata/teraristik…
johny13 26.06.2010 22:00
johny13
no tu kočinčinku taky ne, jsou to pěkný pošuci!Tak třeba gekončíci jsou fajn, takoví klidasové.Tak s…
Lilli 26.06.2010 22:53
Lilli
podle mně jednoznačně nejvhodnější (divím se že to tu nepadlo) jsou agamy vousaté - klidné nenáročné…
viper 26.06.2010 23:04
viper
Viper: A čo je to Pogona viticeps??:-) Agama vousatá (Pogona vitticeps), co se týká krmení, je spíše…
johny13 26.06.2010 23:29
johny13
Johny : jj. někdo to napsal na webový stránky,takže je to tutově pravda... :i: (viper)
viper 26.06.2010 23:51
viper
Viper: Máš mojí podporu, podle mých informací a zkušeností jsou v dospělosti P. vitticeps převážně b… poslední
krokodýl 03.08.2010 21:45
krokodýl
Zdravím. Felzumu nedoporučuji, není moc na "mazlení" ani dotyky, lehce se vystresuje a láme se jí oc… nový
kryton2 03.08.2010 18:25
kryton2
Pro přehlednost vám zde psané informace shrnu, tak aby vám byl dobře přístupné a také vám napíšu pár… nový
tunak 28.06.2010 22:52
tunak

Masivnejsiho jestera - Agama, Leguan, rozhodne ne nejakeho gekona, nebo chamika(nechapu jak to vubec muze nekoho napadnout).
Spis bych v 5ti letech doporucil uzovku. Kazdopadne az se rozhodnete nezapomente si procist co to zvire potrebuje k zivotu a jak dlouho zije, starat se budete vy.

no tu kočinčinku taky ne, jsou to pěkný pošuci!Tak třeba gekončíci jsou fajn, takoví klidasové.Tak snad by maminka pomáhala, ne, myslím,že chce dítě učit lásce ke zvířatům od mala a nepíšou tu, že bude tahačka týračka, snad, že si zvíře spíš prohlídnou, tak trošku pohody do toho

Viper: A čo je to Pogona viticeps??:-)
Agama vousatá (Pogona vitticeps), co se týká krmení, je spíše všežravec. Často se uvádí převaha bylinné složky stravy nad hmyzem, ale podle mých zkušeností a zkušeností ostatních chovatelů tomu tak vždy není. Potravu by měl asi tak ze 70% tvoří hmyz. U mláďat je to více a u dospělých jedinců je to méně, ale záleží na jednotlivých jedincích.

Většinu mého krmení zastupují cvrčci, především Cvrček domácí (Acheta domestica) a občas Cvrček černý (Gryllus bimaculatus), které sám chovám. Teď když agamy o dost vyrostly, tak krmení hojně doplňuji šváby, holátky a sarančaty.
citacia z www.lizards.cz

Viper: Máš mojí podporu, podle mých informací a zkušeností jsou v dospělosti P. vitticeps převážně býložravé, teda ne, že by jim hmyz nechutnal, to zase jo, mě kupříkladu taky chutná pivo a víc než 3-4 denně si nedám:-), občas to pravda přeženu a pak toho lituju, ale rozhodně se nedá říct, že bych se živil převážně pivem. Nu, zpět k věci, podle info z přírody tvoří u dospělců pogon rostlinná strava cca 2/3 - 3/4 z celkového objemu. U mláďat je to samozřejmě jinak od prakticky 100% hmyzožravosti se během několika prvních měsíců života postupně prokousají a prožvíkají ke zhruba 50:50 poměru a u zvířat starších už se poměr postupně dostává k převaze rostlinné. Osobně krmím dospěláky denně "zeleným" ad libitum a dvakrát až třikrát (spíš dvakrát) týdně mají hrstičku hmyzáků. Prcky krmím denně hmyzem a už od mala jim přihazuju trochu zeleného, aby se naučily, co jim má chutnat (vtip) a postupně zkracuji intervaly podávaného hmyzu na obden až u velkých holek a kluků na výše uvedený poměr.
Takže, Redsnakeu, pokud si paní pořídí odrostlé zvíře, tak nejni problém, aby mu děcko trhalo denně pampelišky a paní mu dvakrát týdně přihodila 10 cvrčků nebo nějaké to saranče.;-)

Zdravím. Felzumu nedoporučuji, není moc na "mazlení" ani dotyky, lehce se vystresuje a láme se jí ocásek. Jestli to chcete pro synka, doporučuji plyšového ještěra :) Jinak si myslím, že např. Agama (vousatá, kočičínská) se dá "ochočit", že je pak zvyklá na dotek a nic se jí neláme :))

Pro přehlednost vám zde psané informace shrnu, tak aby vám byl dobře přístupné a také vám napíšu pár rad, abyste se mohla sama lépe seznámit s teraristikou.

1) O ještěra, kterého pořídíte synovi se budete starat vy. Syn vám bude moci maximálně asistovat. To zahrnuje krmení (hmyzem a např. holaty), přísun čerstvé vody, čištění, ale také mnohdy pracné zjišťování si informací o daném zvířeti (tím vás nechci odradit, protže to jsou činnosti pracné, ale přinášející uspokojení z chovu)
2) Pokud chcete, aby si váš syn mohl ještěra brát do ruky, vyberte nějakého většího a robustnějšího. Jinak to ale bývá pro zvíře stresující a spíše se v tom snažte syna krotit.
3) Vyberte si ještěra vhodného pro začínající chovatele, ale zde vám nadám žádnou jednoznačnou odpověď... ale pánové předemnou již napsali spousty návruhů, tak si snad vyberete.
4) Nebojte se každý s teraristikou nějak začínal...já například hlavně přes hmyz...kudlanky a myslím si, že to je rozuměnjší volba než ještěr, jenže pro malé dítko ještě méně hodné...
5) Počítejte s většími finančnímy náklady při koupi, ale i s dalšími posléze....topení, svícení, krmení, substrát (podestýlka)...

Klíčové zdroje informací mi kupodivu poskytl seznam...http://odkazy.seznam.cz/Volny-cas-a-zabava/Chovate lstvi/Teraristika/ na této adrese naleznete mnoho zajímavých stránek. Mou nejoblíbenější poradnou je samozřejmě tato, ale tu jste již objevila! Dále jako nejlepší zdroj informací musím jmenovat knihy...určitě si knihu o chovu pořiďte již před zvířátkem, ale vyhněte se 20 stránkovým publikacím nazvaným náše první ještěrka...:x: Raději investujte do dražší, ale skutečně odborné knihy! Já jsem také začínal na té brakové "tera a chovatelské" literatuře, ale těch let lituji prostě to nebyla teraristika, ale jen takový chov pro blaho dítěte a na úkor zvířete. Doporučuji vám knhy Ivan VERGNER Ještěři (biologie, chov, gekoni 1), Petr NEČAS Chameleoni, Richard KRAUS a Miroslav KOCIÁN Chahameleoni a gekoni, případně o hmyzu František KOVAŘÍK Hmyz (Chov--Morfologie)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru