Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousata privira oko.

Mohly byste mi nekdo prosim rict, zda je to normalni?...koupil sem si ji nedavno ve zverimexu.Má asi 12cm a je aktivni, zere proste vsechno ostatni mi pride normalni. Terarko ma velky 60x40x45(dxsxv) Jako substrát ma nejaký "poustní" pisek, ktery mi doporucili v tom zverimexu. Na zadní stěně má poliesternovou stenu v barvách skály po ktere rad leze. Pod bodovkou má keramický kámen na kterem se vyhřívá. Má tam teplotu 41-43°C. Jinak je teplota v terarku tak 30-32°C pod korenem pod ktery se obcas chodi skrývat ma kolem 26°C. Misku s vodou ji menim kazdy den alespon 2x a zeleninu ji chodim trhat na zahradu cerstvou. Cvrcky likviduje jedna basen. Kazdy cvrcek je obalen ve vitaminech ReptoCal a nastrouhane sepiove kosti. V terarku ma i umelou kytku po ktere leze jak utrzenej z retezu a cas od casu v ni i spinka. Ale od te doby co jsem tam koupil zarivku ReptiGlo 10,0UVB 26W tak zacala asi 2 dny po tom privirat jedno oko.(porad jen to jedno same,Pravé). muze se k nemu dostat az na vzdalenost 3cm...neni to moc blizko? A jak dlouho bych mel tou zarivkou asi svitit. Dekuji za kazdou radu. Klidne i vyfotim a vlozim sem kdyz bude treba. Jo oko sem ji uz i proplachoval borovou vodou a prokapnul obcas i ocnima kapkama Ophtalmo-Septonex coz sem si uz na jednom forku precet. Od te doby ma to oko spis uz otevrene nez zavrene ale kdyz se zacne nahrivat a v mistnosti je klid tak je skoro porad zavira. Kdyz ho dame ven z terarka beha po pokoji jak ďábel, cuci obema ocima, proste uplne noralne. Jen kdyz je klid a nebo kdyz se nahriva tak privira oko :( Predem dekuji.

moja agama ked je v terarku tak tiez zatvara oci lezi na konari a ako keby spala(druhu co tam mam tiez je v pohode bez problemov)...a ked ju vyberiem von z tera (kde uz nieje zdroj UV-B) tak je hned aktivna beha normalne...moze to byt v zdroji UV-B??? mozem ho na daky cas nezapinat???