Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Liger - viete o tom niečo bližšie ?

Dovolím si poopravit pár zde uvedených tvrzení. Jednak není pravdou, že se lvi a tygři nevyskytují na stejných místech. Pochopitelně ne v Africe, ale v Asii, kde se stále mohou lvi i tygři potkávat(viz rezervace Girr Forrest). Páření tygřice x lev, nebo naopak, není ani nic obtížného, ani nic nového, měl je ve svých zvěřincích už Hagenbeck. Stran fertility - samci jsou skutečně neplodní, samice ale plodné zpravidla jsou a lze je pářit čímkoliv. Z chovů jsou známí i trojití kříženci, kde právě matky samotné už byly kříženkami. S těmi koňmi a osli bych byl opatrný, není stoprocentně pravdou, že veškeré muly nebo mezci jsou neplodní (již jsem to tu v minulosti psal).
Úvahy zda by v přírodě přežili nebo ne jsou opravdu jen úvahami (pokud bychom nebrali v potaz neplodnost samců). Po planetě chodila řada masožravců, jež byli rozhodně pomalejšími, těžkopádnějšími, než jsou právě potomci těchto kočkovitých šelem.
A na závěr - není vyloučeno, že právě s ohledem na řídkost populací obou kočkovitých šelem oproti minulosti nebudou v budoucnu kříženci v přírodě častější. Jinými slovy nic jiného, než to, co se nyní příležitostně děje v přírodě při setkávání medvědů ledních a grizzly. A pokud to vezmeme do důsledku, pak i z Afriky jsou známé zástřely kočkovitých šelem silně připomínajících liopardy nebo leopony (křížence lvů a levhartů). Tyto doposud vědou málo prozkoumané šelmy mají i svá jména...enturargo, marozzi, damasia.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny