Liger - viete o tom niečo bližšie ?
Dnes som pozeral NG wild a bol tam dokument o ligroch. Najprv som myslel že som pomylili v titulkach, že to malo byť tiger. Ale ked to tam bolo asi 6 krat, nedalo mi to a hodil som to do googlu.
Vraveli tam, že nedokažu prežiť bez ludskej opateri, a že samci ligra su neplodni. Ak o tom niekto vie niečo viac, mohol by sem niečo hodiť, dosť ma to zaujalo
watch
ešte jedno zaujimave video
Viem o nich len to ze vznikaju parenim samca leva lion a samice tigra tiger - z toho vzniklo liger. Zvacsa dosahuju obrovskych rozmerov co je vidno aj na tvojej fotke. Neviem ako je to s prezitim bez ludskej pomoci, ale v prirode by sa takemu hebedu asi nedalo velmi lovit. Kvoli velkosti sa neschova a kvoli vahe zas asi nema velmi vydrz pri nahanani koristi.
http://www.volny.cz/rojar/cryptozoologie/4_selmy/l iger.htm Jestli si to dal do googlu, tak si na něco podobného už jistě narazil, všude o něm píší přibližně to samé. Prostě člověkem vytvořený paskvil.
ako už bolo písané - vznikol párením samca leva a samice tigra. Vyzerá ako lev ibaže má tigrie pruhy a je oveľa väčší ako normálny tiger či lev....v prírode by neprežili lebo by samozrejme ani nevznikli keďže tiger a lev už neobývajú rovnaké územia ako kedysi. Myslím že sa pokúšali to spraviť aj opačne ale to nevyšlo (teda samec tiger x samica lev)
Je to takisto ako s koňom - keď sa spári kôň s iným koňom tak potomkovia sú plodní. Ak sa spári kôň so somárom potomkovia sú neplodní.
Neviem presne prečo sa rozhodli pre takýto pokus....úbohé zvieratá odkázané na ľudskú opateru
codename Tigon: search
aha tak asi to vyšlo - moja chyba :)
Dovolím si poopravit pár zde uvedených tvrzení. Jednak není pravdou, že se lvi a tygři nevyskytují na stejných místech. Pochopitelně ne v Africe, ale v Asii, kde se stále mohou lvi i tygři potkávat(viz rezervace Girr Forrest). Páření tygřice x lev, nebo naopak, není ani nic obtížného, ani nic nového, měl je ve svých zvěřincích už Hagenbeck. Stran fertility - samci jsou skutečně neplodní, samice ale plodné zpravidla jsou a lze je pářit čímkoliv. Z chovů jsou známí i trojití kříženci, kde právě matky samotné už byly kříženkami. S těmi koňmi a osli bych byl opatrný, není stoprocentně pravdou, že veškeré muly nebo mezci jsou neplodní (již jsem to tu v minulosti psal).
Úvahy zda by v přírodě přežili nebo ne jsou opravdu jen úvahami (pokud bychom nebrali v potaz neplodnost samců). Po planetě chodila řada masožravců, jež byli rozhodně pomalejšími, těžkopádnějšími, než jsou právě potomci těchto kočkovitých šelem.
A na závěr - není vyloučeno, že právě s ohledem na řídkost populací obou kočkovitých šelem oproti minulosti nebudou v budoucnu kříženci v přírodě častější. Jinými slovy nic jiného, než to, co se nyní příležitostně děje v přírodě při setkávání medvědů ledních a grizzly. A pokud to vezmeme do důsledku, pak i z Afriky jsou známé zástřely kočkovitých šelem silně připomínajících liopardy nebo leopony (křížence lvů a levhartů). Tyto doposud vědou málo prozkoumané šelmy mají i svá jména...enturargo, marozzi, damasia.
Vélmi dobře
Jedná se o křížence samce lva (odtud "li" v názvu) a samice tygra (odtud "ger" v názvu). Velikostí se blíží poníku a vážit může i jednu tunu. Na obrázku je samec Herkules, který žije na Floridě a má dokonce vlastní televizní show.
V nezřízené touze po originalitě jsem chtěl zkřížit koniklec a pampelišku. Budu mít Konilišku, říkal jsem si. Vyšel mi Pampeklec.
Jonáš a Tingltangl.