Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správný odchov vajíček brouků

Zdravím,
právě jsem vybral vajíčka od Xylotrupes g. sumatrensis a bylo jich tam víc,než jsem čekal...
Chtěl bych se zeptat,zda máte nějaké finty,jak vajíčka inkubovat...zda děláte ďůlek a hlínu udusáte nebo je necháte normálně volně zahrabané...a spíš vajíčka vybíráte nebo necháváte u brouků?
Díky:)

Já to u nekanibalistických druhů dělal tak, že jsem přendaval po určité době brouky (když už tam bylo něco víc nakladeno, někdy až když jsem našel první larvičku) do nové bedny, choval jsem je v takových plastových bednách (něco na styl faunaboxů, ale ne tak čirý a tvrdý plast) různých velikostí, vesměs menší a nebo i větší, ale méně náročné druhy (Pachnoda sp., Eudicella sp., Smaragdesthes a. ssp., Xylotrupes g. ssp., D. micans a D. derbyana,...). Celkem to fungovalo, akorát, když bylo v nějaké bedýnce hodně L2, tak jsem je ještě přerozdělil, aby se tolik nerušily a vydržela jim hrabanka déle. "Derbyany" a ze začátku i "micanse" a "xylotrupy" jsem si hýčkal a když byl čas a prostor, tak jsem je míval od L2 jednotlivě v půlitrových krabičkách na saláty a v L3 v litrových nebo v 1,5 l petflaškách.