Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nežere mi krajta

Zdravím,potřebuju pomoc.Nežere mi regiuska je asi 30cm dlouhá.od té doby co ji mám sem do ní nacpala 2 malé myši a 1 hole potkana s odstupem 14 dní a od té doby,nic,je to tak 3 týdny a když jí chci něco nacpat,tak se brání,jako bych ji chtěla zabít a plive to ven.Prosím poraďte mi.

To není divu, kdyby Vám někdo násilím cpal telecí párek do úst, tak byste taky plivala... Nevím jestli jste nepřistoupila k násilnému krmení příliš brzy, malé regiusky mají poměrně slušné zásoby a není problém pár týdnů vyčkat a zkoušet jen občas nabízet malé skákavky myší, ideálně po zhasnutí světel v teráriu. Otázkou je jestli násilné krmení nezpůsobí v psychice hada víc škody než užitku. Nechte jí vyhládnout a pokud uvidíte, že šmejdí po setmění v teráriu nebo číhá v typické poloze na kořist, tak tam zkuste myšku pustit, když si nevezme, zkuste to zas za pár dní (týden), když měsíc nic nevezme, tak jí nacpěte myškou a zase pokračujte jako před tím. Pokud bude vytrvale odmítat, tak jí budete muset cca co 3 týdny nacpat, ale věřím, že se do pár týdnů chytne. Je možné vyzkoušet i jiné typy potravy (pachově) - mastomyš, křečka... ale zdravé mládě si vezme i myšku.
Ještě když tak popište podmínky chovu a rozhodně nezapomeňte, že had má rád tmavý úkryt.
Jo a je to importované mládě nebo z odchovu?