Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Leguán zelený a terárium

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit. Nikde jsem to tu nenašel tak jsem založil téma. Chtěl bych si koupit leguána nejspís zeleného ale nemám moc prostor na terárium. Chtěl bych mládě a terárium by bylo 100x40x60 (80). Často bude ale bývat mimo něj a tak bych se chtěl zeptat jestli to na to přespání nebo nějaké to vydržení v něm snese. Chtěl bych býložravého ještěra a leguán je jediný co jsem hledal který se živý pouze rostlinama apod. Kdyby vás napadl jiný ještěr o kterém nevím tak prosím poraďte nerad bych jej mučil v malém teráriu. Nepište prosím hmyzožravé děkuji moc za odpoědi

Tak existuje více druhů leguánů, které jsou menší, býložravé nebo všežravé, ale jsou hůře dostupné a cena taky nebývá uplně lidová. Ale třeba Ctenosaura flavidorsalis občas bývají v importech a nebývají drazí. Jsou převážně býložraví a není to velký druh, uvedené trerárko by páru stačilo. Ale nejsou na ochočení, jako teda většina plazů. Z ostatních jsou vhodné třeba Tilikvy, jsou celkem použitelné i pro začátečníka. Dají se udržet na směsi ze zralého ovoce a kočičí konzervy, střídané s nasbíranýma šnekama nebo achatinama. Jinak sežerou prakticky cokoliv, jako mrtvou rybu, myš... a nejsou moc stresové, což je výhoda. Takže se občas dají třeba vzít do ruky, ikdyž z toho nebudou nadšené. Ale co je podstatné, Tilikvě by stačilo uvedené terárko a nepotřebuje hmyz.

Musíš to brát z rezervou M.Johnymu13 se nezdá dost velké a v pořádku i terárium v pražské zoo.:-DAle já bych fakt nechoval leguána v tak malém terku,už pro svůj dobrý pocit.Ale máš pravdu,že většinou se ty rozměry dost přehánějí.Pro jednoho leguána výška130 šířka 150 a hloubka aspoň 100cm,je fakt magořina.Kam by to kdo postavil?Když to postavíš ke stěně,tak se v místnosti ani nehneš.Johny13 je jedním z chovatelů,kteří by dali leguánovi klidně celý pokoj.:-DAle nesmí hold čekat že to tak má každý.

Skus sa zamysliet co pises....
Ked sa rozhodnem kuit nejake zviera, tak beriem do uvahy aj to ake ma poziadavky(teplota, potrava, PRIESTOR atd...)Ak mu to neviem zabezpecit, tak jednoducho to zviera nekupujem...
Nanestastie stale sa najde nejaky blbec ktory to robi opacne -najprv kupi- potom cita- a potom sa rychlo zvierata zbavit....
Neviem co podla teba niejemagorina, ale terarko rozmerov ako si pisal pre jedneho lega ktory moze mat aj 180cm mi pride tak tak.Jastery su celkom pohyblive...
Chcel by som vidiet teba v izbe 1x2m kde budes mat postel, zachod, komp a aspon jednu malu skrinku. Prezit tam prezijes, ale ako sa budes citit?!

Trochu sa zamysli....

Ak nemas miesto na terarko pre lega, kup nieco mensie.Vyzsie mas uvedenych par prikladov zvierat ktore niesu tak narocne na priestor.
Ak sa snazis kazde zviera vtrepat do co najmensieho priestoru len aby ti to nezaberalo pol izby, a na ukor zvierata si v mojich ociach s prepacenim blbecek.....

ted nevím jestli píšete o mě nebo co,ale na to jak mám velkého leguána tak mám terárko dost velké.Jenom říkám,že pro některé chovatele je málo i celý pokoj.A danio007 dej mi tvou adresu doufám že bydlíš někde blízko,rád bych tě viděl,když mi budeš říkat blbečku:-D.Já svému legovi dávám všechno co potřebuje a i mnohem více tak nevím proč se do mě obouváte.Tady se nemůže napsat ani vlastní názor,aniž by dostal sprda.nic tak hrozného jsem nenapsal. A zvláště mě nasere,když mě kritizují lidi,ketří o mém chovu nevědí vůbec nic a ještě blbě pochopí co tu napíšu.

A zvláště mě nasere,když mě kritizují lidi,ketří o mém chovu nevědí vůbec nic a ještě blbě pochopí co tu napíšu.

Mě zase štve, že ty jako začátečník tu radíš ostatním a ještě blbě!
Já se vůbec nepovažuju za zkušeného chovatele (za dalších pár desítek let možná), ale to, co jsi nejen v tomto tématu ze sebe vyzvracel je opravdu otřes.
Já už se kvůli tobě a tobě podobným tady k leguánům zelenejm ani nevyjadřuju.

BTW koukal jsem na fotky tvýho terária - a docela mi uniká kde máš nějaký větrání. To vůbec nemluvím ani o světlech, který tam máš - teda spíš nemáš... ber to jako řečnickou otázku odpověď nečekám a ani o ni nemám zájem.

Ostatním se omlouvám, na svou reakci hrdej nejsem, ale čék to prostě někdy není schopnej přejít.
M.

zdarec,
legouse doma nechovam, ale par zkusenosti z prace s nima mam.... Takze musim souhlasit s Kajou...

A věř mi že do poličky se skleničkama se nedostane

tak tomu rikam pouze slepa vira... Pokud mne zvirata (jakakoliv) neco naucila tak to ze je nesmim podcenit, a hlavne myslet si ze TOHLE NEDOKAZOU (nebo se nekam nedostanou) - je to pouze otazka casu a nahody... Takze good luck...

LEGO25, 06.10.2010 18:42
"Musíš to brát z rezervou M.Johnymu13 se nezdá dost velké a v pořádku i terárium v pražské zoo.Ale já bych fakt nechoval leguána v tak malém terku,už pro svůj dobrý pocit.Ale máš pravdu,že většinou se ty rozměry dost přehánějí.Pro jednoho leguána výška130 šířka 150 a hloubka aspoň 100cm,je fakt magořina.Kam by to kdo postavil?Když to postavíš ke stěně,tak se v místnosti ani nehneš.Johny13 je jedním z chovatelů,kteří by dali leguánovi klidně celý pokoj.Ale nesmí hold čekat že to tak má každý."
Ani nevieš,čo si vtedy hovoril..Nastal zrejme taky čas aj ked nebude cely ich.;-)