Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Útěk mastomyší v domě

Zdravím,
když jsme byli před měsícem na dovolené, tak dceři utekly 3 mastomyši. Jednu samici jsem po návratu odchytila, zbývajícího samce a mladou samičku bohužel ne. Nejdřív jsem zkoušela takovou tu drátěnou past, co by do ní měla myš vlézt a zůstat, ale nic. Pak jsem natáhla několik pastiček na myši (z umělé hmoty) a jako návnadu dala ořech i kousek slaniny, ale opět nic.
Takže bych se chtěla zeptat jestli nemáte někdo nějaký fígl jak je chytit. Jak dlouho vůbec vydrží taková krysa naživu bez vody a žrádla? Ta jedna by měla být v místnosti s korelama, takže si nějaké spadlé zrníčko najde. Ta druhá by měla být v nepoužívané kuchyni, kde by nic k žrádlu nemělo být.
Předem dík za rady.

do tech dratenych zivolovek se dospela mastomys nacpe jen s obtizema - proto se tam blbe chytaji... Doporucuju zivolovky tohoto typu (Chmela) http://www.tuzvo.sk/images/gallery/LF/kolp/o_zivol ovna_pasca.jpg
nevim jestli se vyrabeji komercne - my je mame v praci udelane na zakazku...
To ze nema v kuchyni co zrat je bohuzel utopie - ona si uz neco najde... Je treba sledovat pobytove znaky - cerstvy pach, vykaly a pod... Pokud tam nejsou tak tam nebude nejspis ani mys...

To ze nema v kuchyni co zrat je bohuzel utopie - ona si uz neco najde

Ono se v té kuchyni už 10 let nevařilo, tak usuzuju podle toho. A bez té vody vydrží jak dlouho?
Ještě teda zkusím ty "myší topinky".

PS: Ostatní hlodavci jsou už pro jistotu odstěhovaní ve stodole. V zimě tam ale mrzne, tak se jim tam asi moc líbit nebude.

No, předpokládám, že nám do baráku nezatéká:-D. Pro lepší představu - bydlíme v dvouposchoďovém rodinném domě, a to v horním patře. V tom spodním má pouze dcera pokojík, ostatní místnosti jsou neobývané, ale např. v kuchyni je nábytek, který se tak před 10-ti lety používal. Tam by měla být ta větší krysa (dcera ji tam viděla hned po útěku a ještě před týdnem tam byl trus). Pravidelně tam zametáme a umýváme právě, aby bylo vidět, jestli tam ještě je. Už týden je tam ale úplně čisto, tak nevím jestli není po ní. Tu druhou jsem viděla několikrát asi před třemi týdny ve vedlejší místnosti, kde je pokojová voliéra s korelama. Bohužel se mi ji nepodařilo chytit. Teď už je tam ale taky čisto a není nikde vidět. Jenom doufám, že neutekly někam jinam. Asi bych měla dát pasti po celém patře.
Jo a nějaký hmyz se tam určitě najde - např. pavouci.

já jsem po různých experimentech s náplní do pastičky uplně sprostě nabil granuli /přilepil jsem ji svým oblíbeným tavným lepidlem/ a funguje bezvadně používam klasický pastičky akorát je opiluju do hladka /ten drátek co se strká do dirky v plíšku s návnadou/po této operaci spouští na dýchnutí,akorát dycky trnu aby myš nebyla nějaká barevná/tudíž moje/ ale přírodní ale stejně dostanu nadaný cojeto za barák do kterýho lezou myši

jo nějakýho kocora s trvalo to by ta moje asi nerozdejchala když tak cholericky řve jen při pohledu na malou nevinou myšku/její jediný provinění bylo že měla hlad a tak prokousala 4 kilovky mouky a hned vedle stálo mlíko tak to lehce zapila a zbytek natekl pod skřín a zasmrádl/a blbé su u toho já že ju neumím chytit a to pořád říká žeje na všechno sama a co neudělám já tak to není , ona na myš líčila asi desetkrát a nikdy ju nechytla až sem to už nevydržel a dostal jsem ju první pokus, místo pochvaly sem akorát dostal nadaný že kdybych neměl pré tak laxní přístup k domácnosti tak toho ta myš tolik nezničila,pak se někomu zavděč

akorát dycky trnu aby myš nebyla nějaká barevná/tudíž moje/ ale přírodní

To já bych ráda chytila ty moje "barevný" mastomyši, přírodní v baráku naštěstí nemáme, ale ve stodole se nějaká najde:-).
Včera jsem koupila takovou tu klasickou pastičku, ale větší (na toho samce). Jinak tam mám takový ty plastový (dobře se natahujou, ale tím to asi končí:-|). Jestli zase nic nechytím, tak jdu sehnat ty menší klasický a jdu pilovat.