Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem inkubátor z lednice + PC větráček

Zdravím prohlížel jsem nějaké videa a zjistil, že dost lidí používá v inkubátorech PC větráčky pro cirkulaci teplého vzduchu po celém prostoru inkubátoru??? Máte s tím někdo zkušenosti?? Je to dobré??? Přemýšlím, že bych nějaký malý větráček taky do mého inkubátoru zabudoval :) Díky za všechny rady, tipy a připomínky :)

Pokud je to větší bedna, tak je dobré vzduch občas promíchat, aby byly rovnoměrné teploty v celém sloupci inkubátoru, ale zas záleží, co člověk inkubuje, někomu vyhovuje, když má v inkubačním prostoru různé teploty (schválně píšu prostoru, protože v běžném dobře zaizolovaném inkubátoru do řekněme 40-50 cm výšky žádný velký rozdíl nebude ani bez větráčku). Větráček je řešení pro opravdu velké inkubátory - skříňového typu.

ano to je pravda všechno na co jsem koukal byli inkubátory z lednic či nějaké izolované skříně, někde měli větráček ze zhora, někde dole, někde nahoře i dole :) Je taky pravda, že v inkubátoru co mám doma z malého mrazáku (cca 52cm na výšku) je rozdíl teplot nahoře a dole cca 1stupeň takže asi by byl větráček zbytečný :D díky za info
Přesto mám ještě jeden dotaz kdybych někdychtěl někdy ten větráček někam zapojit vím že musím dát přes trafo 230/12V ale chci se zeptat zda nějak mužu omezit otáčky větráčku aby prostě nejel furt naplno?? :D díky moc

no, pokud je to nejaka uplne blba nabijecka(to neni mysleno nijak zle, jde o to, aby nemela nejaky inteligentni nabijeni) a na vystupu je nejaky vhodny napeti v onom rozsahu(idealne ma na sobe voltmetr), tak proc ne. Jenom aby nebyla uplne vykonove preddimenzovana, pak by to sice fungovalo, ale nebylo by to dvakrat usporny. Ale na pokusy dobry, treba zjistis ze "akoratni" napeti zrovna odpovida ty nabijecce vod staryho mobilu co se ti vali v supliku ;-)