Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překytování starého akvaria - teraria

Krasnej den, chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s překytováním starého akvaria v kovovém rámu. Dostalo se mi do rukou jedno takový akva (objem 220 litrů), ale pro jistotu bych ho chtěl opravit, přesilikonovat a hlavně překytovat, ale nevím čím šetrně odstranit starej kyt a jakej použít.
Dík moc Petr
PS: je mi jasný že do akvaporadny by se to hodilo víc, ale tady je větší pravděpodobnost odpovědi, no ale na druhou stranu bude použitý pro větší skupinu skupinu čolků nebo menší axolotlů, takže možná spíš sem

tak nikdy jsem to nedelal ale na konec ti asi nikdo neporadi nic jineho než pracně vyškrabat kyt,sko očistit nebo koupit nove (asi bude poškrabané) ram přebrousit a přetřít.Pak jen skla nalepíš z5 "kyt se už použiva minimalně"
nejpomalejší ale nejsnadnější je každe sklo zvlášť.
Asi bys rad slyšel něco jako že se da kyt zahřat a pak to pude snadno,ale bohužel.Dělej to tím čím to pujde nejlepe^^.

Máš asi pravdu, horkovzdušnou pistolí by to asi šlo, ale po mojí zkušenosti s odlakováním oken bych asi musel všechny skla vyhodit. Vlivem rozdílný tepelný roztažnosti skla a rámu by na 90% popraskaly. Sklo je v pořádku, takže se mi ho měnit nechce. Nakonec mi asi opravdu nezbyde nic jinýho než kyt, opatrně vyškrábat, a doplnit a přetěsnit. Ale i tak dík.
Petr

zdar:-D,tuto je něco:-Dtakže jak to je :-D
varianta č.1.
uděláš si s drátu háček,který se vejde mezi sklo a rám a škrábat,škrábat do bezvědomí:-D v pořadí přední,zadní,levýbok,pravý,dno.Jde to pomalu,ale jistě.Pak se očistí sklo,vyškrábe se zbytek co na rámu a přichází zpětná montáž.
Tmel-tady to bude trochu šamanského umění:-D:-D dává se na 500g tmelu sklenářského 150g suchého suříku a hnácá se hnácá dokud se to celé nespojí.pak se s tmelu udělá valeček vezme se kudličkačka(příborák)a nanese na rám v opačném pořadí jak při demontáži a musí se koukat zda se všude tmel vytlačil.Tmel se nanáší i na vnitřní rám na vrchu co bude krcí sklo.Poté se to celé upraví zvenčí a je to bedna se napustí a většinou drží.
Kde jsou doby kdy se NDR vozil cenusil za 3,40M,dal se koupit pod rukou Perenator,a občas Lukopren :-D:-D
varianta č.2.
určitě bych vyškrábal starý tmel zevnitř na stropu bude uřčitě a pokud to dělalo nějaké prasátko tak i ve spojích mezi skly.Pak bych si nařezal pásky 25mm skla a nalepil bych je na sklo silikonem a taky vzájemně propojil silikonen v rozích.Tot vše.Nevěřím tomu,že silikonová hrouda samotná v rohu to udrží.
At se ti dílo daří :-D bud zdráv čest :-D