Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zářivka s délkou 60cm má 18W. Patnáctiwatová má 45cm. Můj názor: k mláděti do bezprostřední blízkost…
MadMike 29.07.2010 18:18
MadMike
Můžu prosím využít tématu diskuse a hodit dotaz, co si místní myslí obecně o svítidlech Replux? Máme…
Y Draig Goch 01.08.2010 13:44
Y Draig Goch
Replux = Namiba = Lucky reptile - stejny vyrobce/ruzne krabicky, vyrobeno v EU - neni to Cina. Aspon…
lucifer 05.09.2010 11:22
lucifer
čo tak vyskúšat Bright Sun desert-70 w-krásne svetlo,výborný zdroj UV.Doplnit nejakou bodovkou,kvôli…
mk 05.09.2010 13:23
mk
Jungle 6 měsíců a nic - to mě trochu zklamalo. Desert vydrží skoro rok - ALE - záleží striktně na se…
MadMike 05.09.2010 13:37
MadMike
uf,zaujímavé,ja som mal desert 70 w,jedny z prvých,ktoré sa predávali v čr,bol som spokojný,ale kto…
mk 05.09.2010 14:10
mk
Ono to s nima zase tak hrozný není. Bez toho abych si u nich změřil UV bych je ke zvířatům naslepo n…
MadMike 05.09.2010 14:42
MadMike
naozaj,čo sa týka svetla u Bright Sun/v mojom prípade desert 70 w/,tak je fakt brilantné,osobne som… poslední
mk 05.09.2010 15:48
mk

Zářivka s délkou 60cm má 18W. Patnáctiwatová má 45cm.
Můj názor: k mláděti do bezprostřední blízkosti by to mohlo jít, je to jedna z nejlepších trubic vůbec. Já bych to označil jako "absolutní minimum", ale je dle mýho nutné zvíře dotovat ještě navíc vitamínem D3 v něčem jiným (takže to trochu postrádá svůj smysl, ale aspoň z toho leze UVA ;-)). Záleží dost i na tom, jak bude udělaný terárium.
Pro dospívající - dospělá zvířata k syntéze vit.D3 nevhodné - slabé. Jako jediný zdroj viditelného světla nevhodné - slabé i pro mládě.
Někdo mi povidal, že se na Slovensku dají koupit výbojky Exo-Terra Solar-Glo kolem 30 eur a to dokonce v obchodech á la zverimex. I když nijak zvlášť kvalitní nejsou, neváhal bych - a snažil bych se určitě sehnat starší verze (ty uplně první), jak je ale rozeznat nevim :-|.
Uplně nejlepší by bylo se trochu plácnout přes kapsu a koupit něco dobrýho ;-)

Jungle 6 měsíců a nic - to mě trochu zklamalo. Desert vydrží skoro rok - ALE - záleží striktně na serii. Jedny z prvních byli vynikající, pak byly výbojky, který UV neměli téměř žádný (v německých eshopech se prodávali za poloviční cenu), kolegyně v UK naměřila u 50W Jungle i UVC záření...
Trochu sázka do loterie, ale verze Flood jak zdroj světla jsou vynikající. Ještě jsem neměl možnost vyzkoušel novinku Bright Sun Desert Ultra 150W a tu Jungle 150W - docela jsem na ně zvědavej, ale zatím nejsou...

uf,zaujímavé,ja som mal desert 70 w,jedny z prvých,ktoré sa predávali v čr,bol som spokojný,ale kto vie,či by moju spokojnost potvrdili aj merania.som nemilo prekvapený,myslel som,že sa celkom velký peniaz chovatel kúpi kvalitu,asi naozaj jediný spolahlivý,trvácny zdroj bude ultra vitalux,ešte som nepočul,že by sa niekto stažoval.škoda len,že sa vyrába v 300 w verzii.dakujem za zaujímavé info.M.K.

Ono to s nima zase tak hrozný není. Bez toho abych si u nich změřil UV bych je ke zvířatům naslepo nedal (edit: no ale nakonec to je asi u všech zdrojů, takže odemě nicneříkající údaj:))), ale krz to světlo se dá říct, že jsou to dobrý zdroje. Paradoxně vysvícený (z hlediska UV) nebo slabší (plošný verze) výbojky upřednostňuju - používám jako zdroje světla v malých terárkách - výdej světla je jen o něco menší než u 300w vitaluxu a mají mnohem vyrovnanější spektrum.
Pro mě jsou Vitaluxky už dávno uzavřená kapitola, ale jasně, jsou to vynikající zdroje a poměr cena/výdrž/výkon je únosnej snad pro každýho...

naozaj,čo sa týka svetla u Bright Sun/v mojom prípade desert 70 w/,tak je fakt brilantné,osobne som nemal žiadny problém,zvieratám sa svetlo páčilo,neboli nijaké problémy.no a čo to bude u 150 w verzie,tak na to sa vyslovene teším.niekde som čítal,že tam bude bezpečná vzdialenost od výbojky 70 cm/ale možno sa mýlim/,ale podla môjho názoru,150 w verzia bude ideálna napr.k uromastyxom,ak sa umiestni nejakých 50 cm od uromastyxov,myslím že aj teplota by im mohla vyhovovat,tá 70 w nejaké velké teplo nedávala,plošnú verziu som nemal,M.K.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru