Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka sedlatá - odřeniny?

Dobrý den, mám problém a potřeboval bych radu od zkušenějších mé korálovce se objevilo něco na zádech, nevím jak to popsat odřenina nebo popálenina od žárovky opravdu nevím, jeden den byla v pořádku a po dvou dnech tohle kontroluji ji dost často vizuelně snad každý den, protože měla před týdnem první snůšku a těď tohle. Potřebuji poradit co s tím ,jak to léčit prosím o radu vás zkušenější. Přikládám foto lépe to vyfotit opravdu nešlo snad to bude stačit. Předem moc děkuji Kubrt
Změna předmětu, původně: Korálovka sedlatá (Arutha)

Vypadá to na odlouplé šupiny, mohla by to být i popálenina - z fotky toho moc poznat nejde - chtělo by to lepší detail.
Pokud by se jednalo o odření nebo popálení, nic nezkazíš potřením Betadine, a při dalším svleku to bude OK...
Ale to lepší foto sem hoď;-)

jak rekla Arutha - muze to byt cokoliv od nejake plisne, pres popaleninu az po obycejne odreni... Je potreba lepsi foto + popis (mokva to, je neco i pod supinami atd). Pokud je to plisen, tak betasine nezabere - na to je treba antimikotikum.. Pokud je to odrene nebo spalene tak betadine a pozdeji (az se to zacne hojit) kalciovou mast...

Mám dovolenou,tak mám čas.To jen proč tak často se sem se.. ,sorry.K věci.Užovka je dospělá a velká a rozsah zranění mi připadá jako by se pod něco cpala.Spálenina asi ne,nebo,že by se postupně pálila,masochistka?A jak píšou nahoře,tak po svleku by se to mělo ztratit.Sám píšeš,že to nemokvá aje to povrchový.Mohla si to udělat pod kamenem,nebo nějakým kořenem.