Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu - sklípkan bez pavučiny

Zdravíčko
Prosím o radu, mám doma zemního sklípkana, starého asi 5let a přestal mi klást pavučiny, vidim že chodí a snovacímy bradavky se snaží tu síť pokládat tak jako dřív ale bez úspěchu.Trvá to už asi rok.Taky vypadá že by se potřebovala svlíknout, ale bez té pavučiny asi nemůže.Jinak bez problémů žere.Ještě bych možná dodal že i když dost žere tak má dost malý zadeček, podmínky v teráriu má stejné jako před 3 roky.Bohužel neznám přesný duh.Mockrát děkuji za jakoukoli radu či nápad!!!

loading...

Zdravíčko, tak to jsem netušil, prodali mi ho jako samici, nenapadlo mě to překontrolovat(jsem důvěřiví amatér..).Děkuji za určení pohlaví.Ještě otázečku, takže ty pavučiny nemůže dělat nejspíš proto že je moc starý??Mockrát děkuji za odpověď a za Váš zájem.

Zdar , nejsem zadny pavoukar asi bych tedy ani nemel psat , kdyz si nejsem nabeton jisty
ale pripada mi jako samec nejaky lasiodory a jestli se nepletu tak ten ti uz udela/lal pavucinku jen na precerpani pac samci po dosazeni dospelosti maj jen jediny udel . A tu svestku vzadu , to u samcu taky byva bezny , ze to neni zadnej tenisak. Sorry , treba to ale zkuseny chovatel uvede na pravou miru .. Pro nekoho kdo chce mit jednoho dva pavouky se , si myslim , vyplati pritlacit a koupit urcenou samici ..

Ahoj. to máš určitě pravdu, ten sklípkan byl neuvážený dárek od kamaráda co pořádně ani nachápal co kupuje.Proto neznám druh.Brzy mě jistě čeká nákup nového sklípkana, tak si dám pozor co kupuju a aurčitě se ještě z někým poradím, rád bych nějaký klidný druh co by šel chytat bez problémů do ruky.Moc díky za rady a postřehy...

Asi každej ti poradi nejakou brachypelmu.Ale ono to tahani neni nic extra.
Je fajn za tepleho dne ho vynest chvilku na svetlo do vysoke travy kde je zajimave sledovat jak se pere s pohybem po takovem terenu "neutece neboj" to obcas snese.Ale tahat ho v ruce neni zdrave pro pavouka ani pro tebe.
Opravdu hodně nepříjemné jsou jeho chloupky kterým se nevyhneš.Světí to a nejlepsi je se pak podrbat na zadku nebo podobně ;-)

Samička je rozhodne lepší pro nakup.Ale malo kde ti poradej a bohužel ani na burze často neví co prodavaj.
U mladeho pavouka to proste poznat nejde a kupovad dospělého je ryziko.Sam mam tedka lasiodoru parahybanu u ktere si nejsem jistej.

Nebudu jí moc tahat ven, jde mi hlavně o to abych jí mohl v klidu vyměnit vodu, a občas vyčistit terárium a až v poslední řadě jí občas někam vzít:-).Jinak žahavé chloupky už znám, poznal jsem je na vlastních rukou:-).Četl jsem i o případu kdy majiteli sklípkana byly tyto chloupky vystřeleny do očí, skončil na operaci..To je teda špatný když ani na burze si nemůžu být jistej co kupuju, ale snad aspoň koupim samičky;-)
Díky moc za rady...

Tak si kup pavouka od nekoho, kdo Ti rekne, ze je to samicka. Na burze vetsinou pavouky prodavaji lidi, kteri na ty burzy chodi pravidelne a maji i jiste chovatelske jmeno, takze si zrejme nelajznou prodat zvire jako urcenou samicku, ze ktere se nakonec vysvlece samec. Urcit beznou 2-3 cm brachypelmu podle svlecky neni problem a pavouckari to bezne delaji; pak jsou ale urcene samicky drazsi nez neurcene zvirata anebo samecci. Anebo si kup 4-5 kousku prtatych pavoucku a mas celkem sanci, ze mezi nima bude i samicka.