Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Therea olegrandjeani

Ahoj, mám tyto šváby už přes rok. Nějak moc jsem se o ně nestaral, koupil jsem v lednu 2009 pár na entomologické burze v Pardubicích, a nechal je být v krabici se substrátem. Dnes jsem při kontrole našel asi 40 (pořád lezou, tak nešly moc spočítat) nymf velikosti okolo 1 - 1,5 cm. Chtěl jsem se optat zda někdo má s tímto druhem zkušenosti, jestli by mi mohl poradit jak nejlépe chovat. Je to krásné zvířátko, rozhodně nepatřící do kategorie "krmný hmyz" a rád bych je množil. Taky se chci optat jestli je taková doba vývoje normální a nesvědčí o nějakém strádání. Byly v docela chladnu, v zimě i pod 20°C. Vím, že vývoj tohoto druhu trvá dlouho, ale dočetl jsem se na netu že rok a ne rok a tři čtvrtě.
Děkuju moc.

Osobne je mam spis na suchu s vlhkym koutem v listovce s teplotou 20-25 stupnu podle obdobi, nicmene videla jsem i prosperujici chov, kde prevazovala vlhka (svaby uz notne zpracovana)listovka. Tezko rict co jim vyhovuje vic. Ja je mam asi dva, mozna 3 roky a docela fungujou - i kdyz dokazu si predstavit, ze by mohli jit i lepe. Mam pocit, ze inkubace ootek u mne nebyla ani tak hrozne dlouha, skoro se to blizilo nejakemu tri ctvrte roku. Jak moc sla teplota dolu pod 20?