Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestal jíst

Dobrý den, mám chamika doma asi půl roku a nejednou mi přestal jíst. Dávali jsme mu cvrčky a sarančanta a najednou nechce ani jedno. Je to samec asi rok starý, terárko mu vlhčím 2x denně, vlhkost má okolo 60%, teplotu 29-30°C, rozměry terárka vxšxh 90x60x35cm. Na dno terária používám kokosovou drť. Jinak se chová úplně normálně jako dřív jen přestal jíst. Přikládám i jeho fotku, ale zrovna se chystal ke spánku a trošku začal nafukovat když jsem mu do terárka strřil ruku. Předem díky za radu

mg10082010512j

Repti Glo 2 je málo. Tato žárovka nemá prakticky žádné UVB záření a slouží spíše pro osvětlení. Tedy pokud nedodáváš jiný zdroj pro vstřebávání vápníku tak se bojim že hrozí odvápnění. Pije?
Místo té držě například rašenu, rašelinu s pískem (většinou se dává v poměru 1:1). U toho kokosu (nevim jak u drtě) hrozí zacpání střev. Například lignocel, pokud navlhne tak mnohonásobně zvětší svůj objem a to střeva toho chudáčka může uplně zacpat.

Jestli je to hrubě drcený a kusy okolo 3-4cm tak není zas takovej problém, když to chamík náhodou vezme s potravou do huby tak to vypluje. Nevím kolik je v nutrimixu vápníku, možná bych ho doplnil ještě něčím. Jestli chameleon roste a má pevný kosti a přilbu UVB bych teď neřešil. Dávejte mu pít a nechte ho v klidu. Do týdne mu skuste předložit nějákou atraktivní potravu- saranče. Uvidíte. Jeden až dva týdny o hladu mu neublíží. Není momentálně víc aktivní? Nesnaží se dostat z terária?

ta drť je na jemno, úplně malinkatý kousky. z terárka se dostat nesnaží, pije normálně. teď jsem došel z práce a dal jsem mu cvrčky a on se na ně úplně vrhnul. snědl asi 4 malinkatý a už od nich utíkal. s tím UVB tedy určitě budu něco dělat. hned v pondělí koupím tu desítku. ještš bych se chtěl zeptat na jednu věc. koupil jsem si nové terárko a chtěl bych zadní stěnu udělat z kamínků, ale nevím čím ty kamínky na to sklo nalepit aby to drželo a neškodilo mu to.

To souhlasím, jen říkám, že jsem používala Reptiglo 5 a vždy vše ok. Kdyby se vyskytl jen jednou problém, klidně přejdu na MegaRey. Je to ovšem taky o tom, že od jara do konce léta jsou chamíci venku na sluníčku(ne přes noc).