Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potemník

Zdarec,v kolonii svabu Sh.tartara se mi objevil,netusim jak, nejaky druh potemnka.Larva ma okolo 2cm,dospelec asi 0,5cm.Vypada to,ze si nijak nekonkuruji a svabi se stale mnozi,stejne tak i potemnik.Chovam je v plastovem boxu na suchem lignocelu,teplota 28stupnu,krmim psimi i kocicimy granulemi,suchym chlebem a veskerou zeleninou,co doma najdu.Jediny,kdo zere tyto potemniky,jsou gekoni L.lugubris.Co s nimi...?? Nechat je tam,nechce se mi kolonie nijak rusit,kdyz prospiva...??

vetsinou to byvaji tzv. plesnivci rodu Alphitobius. Jsou to taky potemnikoidi, nejspis laevigatus a diaperinus. Vyborne krmeni pro male pavouky i mladata gekonciku. Jeden profi cvrckar si kdysi stezoval, ze tihle potemnici uziraji cvrckum vic zradla, nez by mu bylo prijemne, tak se je snazil vymytit.

Druhy rodu Alphitobius jsou zavalité, aspoň ten, kterého jsem měl já. Jinak souhlas s Janou, skvělé krmivo, v zimě, když mi felsumy nechtěly žrát, kukly těchto potemníků krásně přijímaly. Bohužel, moc často se s nimi člověk nesetká. Většinou právě končí tak jak u zmíněného cvrčkaře, dostanou se do chovu, kde se namnoží, a chovatel je zlikviduje. Zkoušel jsem je množit, ale rady o suchém prostředí nebyly dobré, našel jsem pak spoustu vysušených larev.