Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had na zahradě - je to zmije?

Dobrý den!

Dnes je to tak asi 10 min jsme na zahradě objevili hada - viz. 3 obrázky(http://img37.imageshack.us/gal.php?g=150820101559. jpg) Moje manželka je vyděšená, že je to zmije a něco se stane našim dětem, já si myslím, že to nejspíš zmije není, alejist si nejsem - jsem technický typ a biologie není mým koníčkem. Poradíte mi prosím?

Více fotografií nemám - pud sebezáchovy.

Za Vaše názory předem děkuji.

S pozdravem Ing. Josef Novák

A ja jsem měl vždycky radost, že to u nás s tou vzdělaností není tak špatné a ono... Pardón :) Je to samosebou užovka hladká (C. austriaca). Pro kousnuti nejde daleko,a le je to vlastně mazel a moc hezkej had.

A propos, kolik lidí ve svém okolí znáte, co bylo kousnuto zmijí a muselo do nemocnice? Já jediného, vše ostatní jsou zkazka (mluvím o V. berus)