Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi sarančaty

Zdravím
Prosím o radu potřebuji poradit jaké jsou zásadní rozdíly ve vzhledu (jak se dají rozeznat) sarančat.
V červnu jsem si dovezl z burzi v Ostravě sarančata nevím jaký druh (Stěhovavé-Všežravé) z nich mám asi tři sta mladých,poto mi zdechly.Tak jsem v červenci v akvarexu koupil nové taky nevím jaký druh vypadaly stejně jenže teď mám mladý od těch z akvarexu a jsou uplně jiný tak vás prosím o radu jak je rozpoznám.
Předem děkuji za odpověď

Mladé stěhovavé (migratoria) jsou černooranžové a mladé pustinné/všežravé jsou takové barevné zelenočernožluto... Ale chov je prakticky stejný, jedině snad všežravky ocenní ještě víc světla a tepla oproti stěhovavým, ale fungujou i při stejných podmínkách. Pokud pochcípala, tak tam byl nějaký problém spíš s krmením nebo vodou (vlhkostí), protože žijou a rostou i při pokojové teplotě, ale hrozně pomalu (dospívají pak třeba až za 3 měsíce). Chtějí dost světla, ale stačí i jen obyč zářivka a pro teplo zkombinovaná se žárovkou. Hlavně nevlhčit! Jen dodávat potravu, z které si vodu vezmou (stačí prostě čerstvá tráva nebo seno v kombinaci s trochou ovoce - např. jablko). A kvalitní větrání.