Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím lze odstranit silikon?

Zdravím, chtěl jsem se optat, jestli máte zkušenosti s tím, jak lze odstranit silikon z terária. Mám terárko se starým pozadím - průhledný silikon a v něm různé kusy dřeva, písek, atd. Už se to ale za ta léta odrolilo, vypadá to hnusně, a chtěl bych pozadí předělat. Čím lze silikon odstranit? Mechanicky je to děsný vopruz.
Díky, Petr

takže Jabulo nejni to lékařský,ale lakařský :-D:-D je to od slova lak ne lék.Co se týče toulenu normálního tak s tím to nepůjde ani náhodou ..tedy s tím co je dnes,ale pořád existuje lakařský tj litr cca 300kč,a tím jdou rozředit barvy,mořidla pokud nejsou lihová a taky třeba dvojsložkové barvy co se používají na podlahy ...třeba i na prahy apod. a nemusíš mi věřit,ale najdi se někde odřezek z desky kuchynské a zkus ho tutím toulenem napatlat :-D:-D,bud v klidu je to jen ořezek :-D:-D:-D

Zdravím, na oddelenie skiel od seba samozrejme bude nutné nejaké tenké orezávatko, ako je žiletka. Na zoškrabanie silikónu z plôch je asi najlepšie použiť iné sklo. Stačí pásik, na ktorom neboli zrazené hrany. Tie sú dostatočne rovné a ostré na to, aby zobrali ľahko všetko až po pôvodné sklo. Navyše je to plocha, ktorá sa dobre drží a je rezavá v pravom uhle, takže sa dá dobre vyberať aj prebytočný silikón z rohov funkčnej nádrže. Na konci je potrebné už len odmastiť. Odkedy som to videl u sklenára, ktorý robí iba akvárka a terárka, iné nepoužívam :-)

Já rozřezávám a opravuji akvárka poměrně často a nejvíc se mi osvědčil ulamovací nůž...ten zarazím mezi skla a dál už je to pohoda...když jsou ale akvárka lepená stylem "sklo na sklo", může se stát, že je nutno sáhnout po žiletce, tou se mi zatím povedlo rozřezat i to, co se po prvních pár minutách zdá, že bude nemožné, jen to chce vytrvale jezdit po slepech, ono se to někde zanoří:)
Na očištění skla používám na hrany drátěný kartáč a na plochy čerstvý, neztupený břit z ulamovacího nože. Po mechanickém očištění se vezme toaleťák, napustí se toluenem, odmastí a může se lepit