Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podkladový substrát do tropického terária k F. Pardalis

Zdravim, chtěl bych vás poprosit o názor na nejlepší substrát do tropického terária k chameleonovi Furcifer Pardalis. V současné době používám čistou terarijní rašelinu (od Robimausu) ale bojim se jestli to není špatná volba do tropického terária kde je dost vlhko. Přeci jen může začít rašelina díky velké vlhkosti hnít, alespon už se mi to jednou stalo. Zároveň nepřipadají v úvahu materiály typu lignocel (z důvodu rizika sežrání zvířetem).
Do budoucna uvažuju jestli by nebylo dobré udělat pár centimetrovou drenážní vrstvu například z keramzitu (narazil jsem i na nějaké podobné materiály do terárií, jako je například toto: http://eshop.farmapython.cz/hlavni-podkladove-subs traty-pro-vlhka-teraria-a-hady/lucky-reptile-hydro -drain, ale příde mi to stejné jako ten keramzit). Na tuto vrstvu bych potřeboval vybrat nějaký vhodný substrát do vlhkých terárií. Zárověň bych chtěl aby bylo možné do tohoto substrátu zasadit rostliny.
S jakými substráty máte zkušenosti? Má někdo zkušenosti například s tímto substrátem: http://eshop.farmapython.cz/hlavni-podkladove-subs traty-pro-vlhka-teraria-a-hady/lucky-reptile-jungl e-bedding?

Ahoj/dobry den

ja kazdopadne nyni s teraristikou zacinam. terarium mam nyni dokoncene a bude se do nej stehovat take furcifer pardalis.
u podkladu jsem asi premyslel uplne nejvic. ale nakonec jsem se podle ruznych nazoru na forech a informacnich na ruznych webech rozhodl pro smes raseliny s hrubsim piskem pomer cca 1:1. V terariu uz to testuji cca 14 dni a vypada to dobre...

uvidime co dalsi nazory :) i já si je rád přečtu :)