Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím nakrmit dnes vylíhlou ještěrku obecnou?

Dobrý den,

Před 14ti dny jsme na chatě v hromadě písku našli vajíčka. Bohužel jen tři "přežila". Zahrabala jsem je tedy do vlhkého písku v kelímku a vzala domů. Hromada písku už není a za pokus to stálo. Dnes se jedna ještěrka obecná vylíhla, tak třeba se vylíhnou i ty dvě zbývající. Bohužel ale bydlím v Praze a na chatu jedeme až v sobotu. Musím se tedy nějak postarat, aby těch 5 dní přežila (přežily). Prosím tedy o rady zkušené.
1/Čím jí nakrmit? Většina hmyzu, který jsem schopná "ulovit" je pomalu větší, než ještěrka... Chytla jsem svinku, leží vedle sebe a ještěrka o ni zájem nejeví.
2/Mam jí nechat na balkoně a nebo je lepší jí vzít domů? A pokud na balkoně, tak co jí tam mám dát, aby jí nebyla zima? Dala jsem asi 3cm vrstvu rašeliny a suché listí, stačí to?
3/Kde vypustit? Na zahradě, kde byla vejce nalezená, to moc vhodné není, tam ji někdo leda zašlápne...
Mám radost, že jsem přinejmenším jednu zachránila a ráda bych to dotáhla do konce, budu vděčná za každou radu...

Nejdůležitější je, jí vybrat dobré místo, jinak je po ní dřív než chytne první hmyz. Takže nějaká výslunná stráňka ideálně nějaké rumiště, klidně i "poloskládka" (myslím tedy spíš poházené kusy materiálů, kameny, dřeva, to vše prorostlé travinami a keříky než opravdovou skládku). Nechte ji zalézt pod nějaký předmět do úkrytu a pak už to je na ní.

Myslím,že dva dny i víc, klidně vydrží.Bylo by dobrý,kdyby se mohla aspoň napít.To znamená nějakou malou mělkou mističku s vodou,nebo část teraria porosit,ne moc.Na balkoně ji můžete nechat,ale pozor na slunce,aby se nepřehřála.Stačí pár minut na přímém slunci přez sklo a je po ní.Na to bacha.Ale radši sedněte na trambaj,nebo metro a zajeďte třeba na Vyšehrad,Folimanku,Petřín,nebo někam kde je větší kus přírody a tam ji pusťte.viz.Krokodýl.

Děkuju všem za rady a pustím je tedy zítra na hřbitově. Děkuji i za gratulaci :-) Vážně mě hřeje u srdce, že se vylíhly všechny tři. Jen škoda, že jsme si těch vajíček všimli, když už pro ostatní bylo pozdě :-(

Ještě jednou díky všem za vyřešení problému.
S pozdravem Zuzana

Já nemyslela kvůli mrtvolám :-) Těch už tam asi moc nebude, dneska je to samá urna... Spíš jsem měla na mysli vlhká místa pod kameny obecně... Ale mně zase pobavilo, že jste si to vyložil takhle :-) Mějte se všichni krásně,ještě jednou díky a já pádím spát.
Zuzana

Už jsem je dnes (nebo tedy spíš včera, když koukám, kolik je hodin)vypustila na tom hřbitově na radu zdejších poradců. Snad to tam zvládnou... Vlhká místa pod kameny jsem zmiňovala jako místo, kde snad bude dostatek hmyzu... Hřbitov je celkem pěkný, určitě tam bude i spousta suchých úkrytů pro ještěrky. Nepotkala jsem tam živáčka, o prázdninách tam asi moc lidí nechodí, tak budou mít čas si to tam zmapovat a něco najít. Máme tam rodinný hrob (proto mě včera hřbitov napadl,přemýšlela jsem, že už je na čase se tam stavit), tak tam několikrát ročně jezdím, třeba je někdy zahlédnu :-)
Díky a mějte se