Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rašelina do terárka ze zahradnictví ?

Zdravím chtěla bych se zeptat zda mohu dát do teraria rašelinu zakoupenou v zahradnictví ? Má to být vysoce kvalitní přírodní organická hmota bez přísad :) já teda dávám hadovi do teraria lignocel a chtěla bych to změnit a nejsem si jistá zda je dobré mu dát tuto rašelinu, proto se radši zeptám abych mu neublížila. Předem děkuji za odpoveď :)

A jakou jinou rašelinu bys mu chtěla dat? :-) Nevím jestli se ve zverimexu prodává rašelina ale jestli jo tak rozdíl mezi rašelinou ze zveráku a nehnojenou ze zahradnictví bude činit akorát krásnej obal. Osobně beru rašelinu v zahradnictví, obalej je modrej a je na tom jakási kytka, je nehnojená a udajně pod orchidee.

Ahoj tak jestli mužu doporučit sežen si substrát pod orchidee, je trošku dražší ale je skvělá, mam ji jak u P. regius tak u E. cenchria. Takže ani po vydatném rošení neplesniví.
Jinak hlínu i různé druhy substrátů ze zahradnictví jsem měl už několikrát, a pokud ji nějak neupravíš, např. v troubě nebo ji nezpaříš horkou vodou tak pokaždé mi z ní po vydatnějším rošení vylezli malý broučci.

Zkus a uvidíš :-)