Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov Damon variegatus

Zdravím,
rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti s chovem těchto krásných potvůrek.
Zajímalo by mě,jak moc potřebují větrat,zda může být adultní pár spolu se subadulty,jakou u nich máte teplotu,a čeho se vyvarovat.
Za každou radu budu vděčný:)

loading...

Hoj, zatím nemám dospělce, ale chybí už max 1svlek...chov naprosto bezproblémovej,krmení mají furt zásobu tartak, teplota pokojová, substrát vlhkej až mokrej,větrání jako u babouků (mam 5ks v 5l braplast bedně, větrání 10x 4mm dírka). Velikosti bych moc nemixoval,nejsou nijak extra draví,ale přecijen jistota je jistota :)

Čao,díky za odpověď:)
Já mám adulty a subadulty a bylo mi doporučeno je v adultech dát po párech zvlášť či samce a víc samic,neboť si prý samci hájí svý terirorium,tak jsem to tako nakonec provedl:)
subadulty mám taky společně a zatím fpoho:)
Teplotu teda taky nechám pokojovou a větrání též nijak moc hrotit nebudu a snad to bude ok:)

jsou bezproblémoví, já vymenil za něco prcky v 2instaru a prakticky bez toho abych se o ně nějak staral rostou jak ze švábů :) Jeden samec už je teď možná dospělej,ostatní ho doženou velmi brzy.
Mám ještě jeden druh bezocasejch,ale asi se mi trochu žerou :( to člověk těžko pozná,v dospělosti mají max 1cm v těle :)

Tak to jo,dospělost u nich poznáš podle svleků nebo už ti dělá spermatofory?nebo se mu tak zvětšily pedipalpy?já mám ještě 3 subadulty a mám pocit,že už u nich to jakžtakž de poznat.
A nevíš,co by to mohlo být za druh,ti druzí malincí?máš jich hodně?snad se ti povede odchov a jestli jo,tak se hlásim o malochy:)
nějaké uropygi nechováš?:)

Svlekaj se jak chcou a nikam to mrchy nezapisujou, koukám na ně tak 2x měsíčně takže spermatofory nehrozí že bych si všimnul...samci maj už v subadultu značně větší pedipalpy a už u středních to poznáš podle pohlavní destičky na podvozku...
No samice zatim nosí larvy tak na tebe budu snad myslit ... teda když nezapomenu :)

Ocasatý mám jen několik jedinců z Thajska,ale sou to prckové a už jsem o dva přišel, jsou poměrně náchylní :( Pavlovi se povedlo najít snad nabušenou samici tak doufáme že z toho něco bude:
[http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs163. snc4/37481_1462904147037_1666491148_1064049_299874 9_n.jpg]

tohle taky nebylo ošklivý zvíře (cca 8-9cm v těle, socotra2009) :

[http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs384. snc4/44732_1485683676511_1666491148_1125044_864192 _n.jpg]
[http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs303. snc4/40485_1485684396529_1666491148_1125051_831737 9_n.jpg]

a tohoto mám z Erewanu, sice je jen jeden,ale zajimalo mě jak bude vypadat dospělej :D
[http://tera.poradna.net/file/view/6666-erewan-jpg]

Tak to jo,to se musím kouknout,jsem nevěděl,že to jde poznat i podle pohlavní destičky:)
To bych byl moc rád,nějaky malochy neznámýho druhu bych kliďo bral:)
Jinak krásný fotky,jsou to strašně zajímavy potvůrky:) a ten na tý poslední je úplně nejlepší,takovej krvežíznivej rudej- Vampirygi?:))

Zdravím, už dlouho po bičovcích pokukuju. Ale pár odpovědí na moje otázky jsem nenašla.
1. Jak dlouho se dožívají?
2. Jaký je rozdíl mezi samcem a samičkou - barva, chování, věk apod.?
3. Jak poznám pohlaví bičovce?
4. Svleky jsou jako u pavouků? 4. svlek je bičovec prťavounký jako 4. svlek sklípkana?
5. v kolikátém svleku je nejlepší bičovce pořizovat?
Předem díky