Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubace vajíček Takydromus smaragdinus

Poradíte mi prosím někdo s inkubací vajíček takydromů, mně se nějak nechce dařit. Vajíčka zhruba po 10 dnech začnou plesnivět, zvodnatí a jsou v háji. Mám normální inkubátor s topným kabelem na
víku a teplotu v něm 27-28 stupnů. Zkoušel jsem napřed líhnout na vlhkém vermikulitu v krabičce s víčkem, další snůšku jsem zkoušel na vermikulitu v krabičce bez víčka a ted další snůšku jsem dal do víčka od přesnídávky jemný písek, na to jsem dal vajíčka a to celé vložil do krabičky s vlhkým vermikulitem, taky se zkazila. Mám 1,2 necelý rok staří. Ještě mě napadá, vyzkoušet jiného samečka? Děkuji.

loading...

u nich se to pohlaví splést nedá, samečci mají hnědý pruh na bocích a hlavě už prakticky od narození, a už po půl roce obrovské hemipensové kapsy, opravdu ten kořen ocasu je markantně ztluštělý, takže Vás asi prodejce napálil. S pořízením samce byste neměl moc otálet, T.smaragdinus pohlavně dospívají už někde na půl roce a jsou poměrně krátkověcí.

Omlouvám se za oživení tak starého téma, ale zajímalo by mě, jak se starat o vajíčka Takydromus sexlineatus. Pořídil jsem si trio těchto ještěrek zhruba před 4 týdny a samičky se mi zdají celkem kulaté, takže čekám, jestli nenakladou vajíčka, jenže pak nevím co s tím. Jediný odchov s kterým mám zkušenosti jsou gekoni panenští a tam je to bez starostí.Diky za odpověď