Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem klopavka pizmova

Dobry den, vedel by mi niekto poradit kde by som mohla zohnat klopavku pizmovu, popripade na koho a kam sa mam obratit? Idealne by bolo ak by sa dala zohnat v bratislavskom kraji, pripadne v jeho blizkom okoli. Za odpoved vopred dakujem. :-)

loading...

Zdravím Ťa, mohla by som Ťa poprosiť o radu? Skúšala som písať na fórum ale doteraz mi nikto neodpísal :( Pred pár dňami som kúpila 2 klopavky pižmové a jedna z nich mi robí starosti. Občas si prednými nožičkami pretiera hlavičku ako by jej na nej niečo vadilo. Očká som jej pozerala ale zdali sa mi v poriadku ale samozrejme nie som odborník tak som sa možno zmýlila. Taktiež som si všimla, že vystrčí nad hladinu celú hlavičku a otvorí ústa. Čo jej môže byť? Je to normálne? Inak sa mi zdá úplne v poriadku, pláva po akvárku hore dole, žere...A ešte jedna otázočka, je pre mne vhodnejší štrk alebo piesok?? Za odpoveď vopred veľlmi pekne ďakujem.

Ak vystrkuje nad vodu celú hlavu a otvára ústa, asi má problém dýchať nosom. Z toho pomerne jasne vyplýva podozrenie na prechladnutie. Vtedy tiež korytnačky častejšie vyliezajú na súš, aby sa nevysiľovali, vyhrievali sa a uľahčili si dýchanie.
Na tvojom mieste by som mal nádrž zhora zakrytú, zvýšil teplotu o 2°C a zaistil nejakú najlepšie UV žiarovku na vyhrievanie. V strave pridal vitamíny a minerály. Ak to pôjde dobre, v priebehu krátkej doby by sa to mohlo zlepšiť.
Čo sa týka substrátu vo vode, najlepšie je nemať niť. Je jedno, či je to štrk alebo piesok, v každom sa ti časom usadí veľa kalu a bude to výdatne zhoršovať kvalitu vody. Ak by to bolo nutné (čo u klopavky nie je) volil by som štrk, ktorý sa aspoň ľahšie premýva.