Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem klapavka obecná

Dobrý den,
potřebuji pomoct.
4den mám klapavku obecnou a voda v akvárku se rychle kazí (musim ji každej den měnit, protože zapáchá a kalí se) ... filtr, topení .. sou jinak ok.
předem děkuji za odpověď. :-)

zdar, to jsem taky řešil...

hoď sem fotku....celkový pohled na tvoje terárko...

máš tam nové kamení, nebo pařez? To hodně kalí a zbarvuje vodu
jak máš vysokou hladinu a kolik litrů?
jak velké máš terárko a pro kolik zvířat?
jaký máš filtrační materiál ve filtru?
na kolik stupňů topíš?

Pokud krmíš rybama, nebo masem, krm želvy mimo, v nějakým lavoru. Voda ti víc vydrží...

Neni to muj job.Ale když se takto nikdo nechyta tak se pokus sem vložit par fotek a nebo se vice rozepsat.
Hlavne cos použil za "pisek nebo štěrk co máš na dně" a nebo to může často dělat i dekorace.
I kořen co jsem kupoval jako akvarejní mi ve vodě velice rychle začal hnít = kazit vodu.

Takto je opravdu nemožné ti pomoci.

Nějak nechápu to topítko... podle austins turtle page, stačí klapavkám cca 21 (pro dospělé) až 26 st. (pro mladé).
Pokud je trochu obložené terárko polystyrenem, stačí jen lokální ohřev. Vodu bych nijak extra nepřitápěl...

Příliš teplá voda jen urychluje hnilobný procesy ve vodě.

Ahoj,
děkuju, že se někdo ozval :-) ani jsem to nečekal :-).
Mám terárko velké 30x30 pro jednu Klapavku v terárku je lávovej kámen a peřez.. písek nemám hodlám ho tam dát později (prý se v něm schovávají zbytky potravy, nečistot .... a je to strůjce problémů).
Topení tam mám kvůli tomu, že mám pokoj v podkroví, kde se v zimě poměrně mění teplota. jinak topím na 26C :-)

jinak si dávám pozor abych nepřekrmoval, čistim, ..... a stejně se voda kazí.

Želvu mám krátce a dřív sem nic nechoval a mám o tom spousta načteno, ale tento problém nikde neřeší. :-)

jójó, nový pařezy jsou na 2 věci. Nejřív ti zbarví vodu červeně nebo hnědě a potom zarostou štětinkovou řasou.

jestli máš akvarijní filtr, s jemným molitanem, tak ten taky vyhoď. U želv se mi osvědčil hrubý biomolitan a sera biofibres. Jemný biomolitan se brzy zanese. Hrubý vydrží čistit déle. Pokud bys tam dal biofibry, dej je ke vtokový komoře a blíž k vrtulce filtru dej hrubý biomolitan. Mam to takhle v terku 70x70cm s 10cm vody a 4dospělými clemmyskama a šlape to skvěle. Jednou týdně propereš filtr, doleješ odpařenou vodu a máš pořád čistou vodu.