Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám název jedné housenky

Jednou jsem našla venku housenku. Na internetu (na této adrese: http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=287392& gal=photo) jsem našla akorát její fotografii, ale nikde nemohu najít její název. Na již už zmíněné stránce bylo napsáno "Housenka žlutá chlupatá". Když jsem ovšem tento název zadala do vyhledávače našlo mi to hodně věcí,ale její fotku ne. Proto prosím o pomoc s hledáním jejího nazvu. Děkuji velmi všem, kteří mi pomohou.

Ahoj, fakt 3-4 cm? Cossus ma kuklu vklidu 6 cm, může to být kukla jakéhokoliv Hepialoida - tzn. hrotnokridlecu a drvoplenu. Vzhledem k vysce bych typl na hr. chmeloveho, hr. Hepialus silvinus a v Kruskach jeste Hepialus fusconebulosus, ktery je tam velmi hojny (ac celkove velmi vzacny druh). Samosebou, muze to byt i ten Cossus, ale ve vyssich polohach Krusnejch hor je vcelku vzancej, urcite vzacnejsi nez vyse zmineni. A je davno pryc, zatimco H. sylvinus leta ted (ci ted odletal, takze nalez by odpovidal spis jemu). Vsechny primitivnejsi formy motylu zijici v pude (hrotnokridleci) a nebo ve vegetaci a podzemi (Hepialidae, Sesiidae a Cossidae) ma takovehle kukly a je docela obtizne je od sebe odlisit. VH