Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadní stěna z polystyrenu

Dobrý den, chtěl bych udělat mojí korálovce zadní stěnu z polystyrenu. Četl jsem, že nejlepší je polystyren vyleptat ředidlem, poté několikrát natřít lepidlem na dlaždice pro zpevnění a v poslední fázi natřít lepidlem Soudal a posypání pískem. Není to pro zvíře škodlivé?

Asi před rokem jsem dělal térko pro mou krajtu. Koupil jsem dvě 10 cm široký polystyrenový desky. Herkulesem slepil k sobě. A pak už jen dlouhý hodiny dlabal nožem výsledný tvar ... Bordelu neuvěřitelně, ale když jsou na to prostory a nějaká ta zatoulaná kulička vám nevadí tak se to dá přežít. Takže, pokud vám nevadí bordel a hodiny práce tak je to dobrá volba ;) Foto je po jednom natření kachličkovým lepidlem.

Já jsem stavěl terárium gekončíkům. Na 10cm polystyren jsem nalepil další kusy polystyrenu, do toho jsem šel horkovzduškou, pak několik vrstev lepidla na obklady, do poslední nezaschlé vrstvy naházel písek. Pro větší zpevnění je možné vše postříkat vodouředitelným lakem.

Dobrý den..Mám vyrobené terárko z OSB,zadní stěnu z polystyrenu opálenou horkovzdušnou pistolí,celý polystyren natřený lepidlem na dlažbu...Mám dotaz jak přilepit písek...Chytne to na to lepidlo na dlažbu,nebo mám použít něco jiného??Je to do terárka k chamíkovy,takže se tam rosí...Předem děkuji..

Bud este jedna vrstva lepidla na dlazbu-a tu poriadne posypat pieskom, ktory sa tam este doslova zatlaci, necha vyschnut a trochu oprasit.
Alebo ja som to robil este takto:
1.vrstva neriedeneho duvilaxu -piesok a nechat zaschnut
2.vrstva duvilaxu riedeneho s vodou(1:1) - piesok a nechat zaschnut
3.vrstva neriedeny duvilax - piesok a nechat zaschnut
ana poslednu 4vrstvu som dal zriedeny duvilax ale uz som ho neposypaval pieskom.Duvilax zaschne a krasne prichiti piesok, takze vobec neopadava.Pozadie som potom este pozametal metlickou a nechal poriadne preschnut a vyvetrat.

Duvilax je vodou rozpustny, ale pri obcasnom roseni(1-2x tyzdenne) to vobec nevadi.

Dobrý den,
chci se zeptat mám terárko v kterém dělám zadní stěnu z polystyrenu a vyleptané ředidlem natřené 2x lepidlem na dlaždičky chci ještě min 3x natřít a mám pak natřít nějakým speciálním tvrdidlem aby to bylo pořádně tvrdé a nebo stačí lak s atestem. Pak se chci zeptat ten lak mám koupit rovnou barevný s atestem a nebo můžu koupit bezbarví a před tím stěnu natřít třeba beravnýma temperama šlo by to taky?