Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ochočení mého gekončíka nočního

Dobrý den,

Chtěla by jsem se zeptat jak si mám ochočit svého gekončíka nočního...Je starý 2 měsíce, ale mám ho koupeného teprve 2 dny... Vždy jak dám ruku do terária tak po mě útočí... Jak ho mám ochočit a jak dlouho to asi bude trvat???

Předem děkuji za odpovědi
Změna předmětu, původně: Ochočení mého Gekončíka Nočního (halapremek)

Preto su tak nebezpecne tulave psy pre lesnu zver? :-)Vecsina psov sa dokaze (nemyslim teraz nejake krmne psyska) o seba postarat aj bez cloveka. Nepotrebuju ho k vlastnemu prezitiu.
Skor by som povedal, ze je to vec inteligencie. Pes pozna pana po sluchu, cuchu, zraku. A v podstate sa na cloveka naviaze. Ci uz koli krmeniu, hram....
Kdez to plazy v tomto za nimi neuveritelne zaostavaju. Inteligencia plazov a cicavcov sa proste neda zrovnavat....

Inteligence v tom hraje roli taky samozdřejmě, ale přecejenom. Máme doma Slovenského čuvače a Staforda a to sou psy, kteří by nepřežili den bez naší přítomnosti, nejde o to, že by si nedokázali něco ulovit nebo, že by to byli takový šmatláci. Ale jsou to takový mazlíčci a prostě potřebují ten kontakt a naší přitomnost.

Ona to ani tak není věc inteligence, jako přirozeného způsobu života. že by inteligence plazů v tomto směru zaostávala bych netvrdila, sociálně žijící plazi chovaní solitérně dokáží člověka taky akceptovat jako sociálního partnera, viz třeba leguáni. Ale samozřejmě samotářským druhům ještěrů, hadům atd je nějaký člověk fakt putna...

A pes právě bere člověka jako sociálního partnera, člena směčky (v optimálním případě vůdce smečky).