Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ohřev terária v noci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak ohřívat v noci terárium pro leguána když kabel i kámen nejsou vhodný a nechtěla bych ani žárovku. Četla jsem o nějakých topných tělesech, ale nic nenašla, tak kdyby jste někdo věděl nějakou značku či vyrobek moc bych vám byla vděčná. Děkuji Míša

Já mám dost velký problém,protože máme byt nad průjezdem a terko se ochlazuje odspodu(není na nožkách),takže chci zakoupit nějakou topnou rohož(už jsem na ně koukala),ale nevím kam ji umístit,jestli pod polici nebo na svislou stěnu.Minulou zimu jsem to řešila tím,že měl Artík celou noc otevřené dveře a když fakt mrzlo,tak jsem mu na noc přivezla do terka elektrická kamínka.

To ti nepovie nikto.Treba skušat,všetko zavisi od teploty v miestnosti a od vetrania terka.Tu rohož,alebo kabel by som zabudoval do dna terka nech teplo stupa hore.Nastavil by som to na 22-24 st.Na začiatok skus 80-100 w a uvidiš podla teploty.Vela zaleži aj ake maš ešte ine zdroje-neony,uvb...Inač kable a rohože su dobre na temperovanie teploty,ale ako jediny zdroj tepla kdesi na polici su naprd.

Já bych to s tím nočním vytápěním nepřeháněl, pokud neklesá dlouhodobě teplota v noci pod 19-20°, neměl bych obavy.
Pokud bych chtěl dopřát zvířatům ohřev v noci, zakoupil bych do terária keramický topný panel (tzv. kreamickou "spirálu" max. pro mládě) jaký používaj třeba pro selata nebo kuřata + termostat.
Nebo bych si nechal tady udělat polykarbonátovej topnej panel, kterej bych dal buď na strop (tam, kde legoš spí) nebo zadní stěnu + termostat.
Ale jak řikám, pokud nejsou noční teploty dlouhodobě pod těch 19-20st. neřešil bych to vůbec.

Já ho určitě budu potřebovat pokud bude teplota v noci venku mezi -10-20°C.Plánuju taky terko hodit na nožičky a eventuálně topnou folii zespodu.Tohle je ale terko dost velké,u terárka velikosti 100x50x50cm bych o tom ani moc nepřemýšlela,pokud teplota v místnosti neklesá pod 15°C.Miku a co Artík,ten je tak činorodej,pokud se mu panel nebude líbít,byl by schopen ho nějak zdevastovat?

Miku a co Artík,ten je tak činorodej,pokud se mu panel nebude líbít,byl by schopen ho nějak zdevastovat?

Čeče mám to u nubil v kladišti a když to nezničila ani samice při kopání... bez obav. Chtělo by to umístit tak, aby za to nemohl viset :-), ta plocha je pak hodně hladká, takže s tím už nic neudělá.
Na dno bych nic nedával, když máš terko dva metry vysoký tak se nedoplatíš.