Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kocincinska,samec i samicka nezerou,nejsou aktivny.

Prosim o radu,mam 4 roky stary par agamy kocincinske,oba uz tyden nezerou,nejsou aktivny,stale lezi na jednom miste bez pohnuti. Samec je stale stejne zbarveny,samicka je obcas do cerna. Terarko mam v poradku mimo vodni nadrze ktera praskla,ale maji uvnitr provizorni nadrz. Pred 14 dny jsem pouze cistil cele terarko ktere jsem premistil z temne chodby do obyvaku. Predem dekuji za jakoukoli radu,s pozdravem togatomas.

loading...

Tak pravdepodobne bylo předtím vše OK.
Muselo se stát něco při přemisťování.
Muj odhad je TV nebo jiný zdroj hluku který je stresuje.Tohle je tipické chování.
Mužou je stresovat i častější návštěvi nebo něco podobného.

Také je možné žes je dal poblíž okna.Nevím jak to ty mrchy dělaj ale dobře reagují na počasí venku i když je v teráriu vše OK.
Podmínky nepopisuješ ... když to nebude nic z toho tak jestě popřemýšlíme ;-)

PS.Bude li možno tak dej fotečku.

Souhlasil bych se Zerelem, vypadá to na typický stresový stav...a co se týče toho počasí,asi na tom něco bude, protože mám tera hned u okna a v tomhle humusu co je za okny se agamák nějak moc aktivně netváří!:-) ta fotka by docela pomohla!čím si zkoušel krmit? jinak týden bez žrádla není ještě uplná katastrofa...dokonce to prý někdy není na škodu!

Ja si myslim tiez to iste, i ked moja agama sa tak spravala ked zimovala, ale teraz si myslim je este skoro nato i ked... aku mas teplotu v terku? skus im v nutri zachovat to naco boli zvyknute predtym. teplota, vlhkost... ak to neni tym tak jedine, to robi nove okolie, nove zvuky alebo vacsi pohyb ludi...

Diky vsem za radu a nazory. Stale se nic nezmenilo,na to ze nezerou jsem si uz zvykl,ale u samce to neni normalni. Nejradeji maji mysky,ale i ty nechteji. Uz jednou jsem je mel v obyvaku,docela dlouho,na lidi jsou zvykli. Stale jsou oba na jednom miste. Teplotu mam normal,mimo te nadrze s vodou kterou musim znovu udelat. Koupali se v provizorni nadrzi v pohode,ted nic. Zasilam foto obou,samicka je porad do cerna,jinak zadne parazity a podobne nemaji. Snad je to tim stresem a prejde to.

Ano jsem si jist ze jde o par

Obavam se, ze podle dalsi prilozene fotky mate skoro urcite dva samce. Divim se, ze spolu tak dlouho vydrzeli. Podivejte se na tu hlavu a hreben.

Samec jeden cas ji nedal pokoj,porad ji prohanel a kousal za krk

to dela i dominantni samec, pokud si podrizuje jineho samce.

Mam je 4 roky

Mel jste uz od nich nekdy vajicka? Pokud by bylo jedno z tech zvirat samice, minimalne rok uz by Vam pravidelne snazela vejce. Delo se neco takoveho?

Samice ted sezrala tri mysky,casto je nemaji,davam jim kousky masa,larvy atd

obratlovci bilkovina (at uz jde o mysata, file nebo jakekoli dalsi maso)je ve velkem pro tato zvirata nebezpecna. Zvlast pokud stravu doplnujete jen o larvy (moucne cervy? zofobase?). Takovouhle stravou svoje zvirata pomalu ale jiste zabijite.
Na rozdil mezi samcem a samici se muzete podivat treba tady (po proklikani se objevi postupne portret samice i jejich spolecne foto:PCo1.html
Vidite ten rozdil?

Diky,mam o nich jen mensi literaturu,neni tam vse popsane a nafocene. Opravdu to vypada na dva samce,posilam foto,v levo samec a v pravo udajna samicka. Jak uz jsem psal,mam je 4 roky,snaseji se velmi dobre. Vajicka nemeli,v knizce je napsano nak kolem 3 a 4 roku. Jinak u nich se nic nezmenilo,stale jsou na jednom miste,nejevi zadnou aktivitu. Je mozne od vas,nebo jineho chovatele objednat nejakou potravu? Pokud bych mel dva samce tak nevim co s tim. Ze zverimexu se mi nechce kupovat samicku. Kupoval jsem je na dobirku od chovatele asi jako tydeni mladata jako udajny par.

Kupoval jsem je na dobirku od chovatele asi jako tydeni mladata jako udajny par.

pohlavi se u kocincin neda uplne spolehlive poznat leckdy ani ve veku nekolika mesicu. Nedokazu si tedy predstavit, ze by nekdo urcil pohlavi uz ve veku jednoho tydne.

Je mozne od vas,nebo jineho chovatele objednat nejakou potravu?

Jako potravu zkuste treba zizaly nebo paskovky, v Praze Vam mohu pomoci treba se sarancaty, dobre se da krmit i svaby (Blaptica dubia, Blaberus spp., Eublaberus distanti).

Pokud bych mel dva samce

mate dva samce urcite.
A co s tim? Idealne poridit samici (odchovy na poradne nabizi nekolik lidi, ja, MadMike, Zydy...), kterou az doroste k samcovi pridate. To, ze spolu oba samci vydrzeli tak dlouho (a oba vypadaji pekne rostli) je celkem nezvykle. Je samozrejme otazka, co s nimi udelalo to stehovani do noveho prostredi, kde si mohou chtit casem tvorit nova teritoria.