Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žárovka

Čau mám dotaz postavil sem nové terárko ale mám problém s žárovkou (výhřevnou) používám dvě 15W jednu u stropu na dohřev a jednu jako výhřevnou jenže se mi nedaří dosáhnout pod tou žárovkou 35stupnů .
Moje otázka zní jakou používáte žarovku na výhřev ?
A jestli by se dala použít nějaká úsporná žárovka, nebo jestli o něčem víte tak prosím napište to .díky

Není úplně jasný jestli tam máš míň nebo víc....Ale logicky, pokud málo přidej na výkonu nebo žárovku dej níž nad vyhřívací místo. Pokud je to naopak uber výkon nebo žárovku dej výš. Můžeš i obě možnosti kombinovat;-). Taky si můžeš pohrát s větráním... Kolik tam máš st? Je vcelku jedno jestli tam bude 34 nebo 36

Teplota pod zarovkou je nahodne cislo. Teplotu proste nelze zodpovedne merit teplomerem, na ktery dopada prime svetlo, protoze potom ukazuje nesmysly. To ale nevadi aby se to bezne jako orientacni mereni nepouzivalo, ale kdyz si tam polozis dva ruzny teplomery ukazou ti ruzny hodnoty(cernej elektronickej vic nez treba do modra lihovej). Pokud mas po terarku nejaky rozumny hodnoty a pod lampou se ti zda ze je moc, tak to nech bejt, voni uz si ty zvirata to spravny misto najdou, prinejhorsim to bude kousek vedle lampy.

Já koukám jak blázen, 15 W, to snad udrží člověk v ruce (nadsázka), rozhodně bych už níž nešel, pokud tam teda nechováš situlu... docílíš maximálně toho, že zvíře bude zalézat do květináče k žárovce, aby se dost nahřálo a to už je ke spálení krůček, protože žárovka sice moc do okolí nehřeje, ale o to víc horká je objímka...

Teď jsem asi nepochopil, pod žárovkou je moc? A chceš tam mít jen 35?, pakliže je to bodovka (reflektorová), tak samozřejmě pálí pod sebe jako ďas i ta 15 w (teda na to, že je to 15 w) a povrch substrátu může být opravdu z menší vzdálenosti dost horký, ale stačí tam dát klasiku (možná spíš 25 w) a je po problému.

kdyz sem to meril dneska tak jedine u stropu byla vetsi teplota jinak dole je rozmezi 25-28 stupnu pak se to lame od pulky 28-29 a oplne u stropu tech 30 ale bylo to mereno hne po vymene silnejsi zarovky takze tam bylo jeste poradne zatopeno ,zitra az prijdu z prace tak to promerim znova myslim ze ted by to melo bejt akorat

Ono je zasadni problem tech 25 stupnu v mistnosti, to je fakt dost. To se pak chladny kout blbe vytvari. Ale vono to pujde. Dej neco nad tu vyhrevnou (podle me je to skoro jedno jestli 15 nebo 25, voni uz si poradi) a nic nebo neco hodne malo(bud tu nejmensi usporku jak sem rikal ja, nebo i LED) do toho druhyho. Ono i ja si myslim ze by tam nic nemuselo byt, ale zase si rikam ze tam budes mit v rohu tmu. Nebo ho vyuzij nejaky hodne slaby LED na nocni prisviceni...

Mě hlavně přijde nelogické mít tam na obou stranách žárovku, to je houbelec teplotní gradient (nebo most, jak píšeš). Při takových teplotách bude užovka furt zavrtaná na dně a moc jí to prospívat nebude, těch 28 bych bral v teplém koutě poblíž žárovky (lokálně přímo pod žárovkou víc než 30, cca 32-35), ale na opačné straně bych se snažil udržet teploty o pár stupňů níž, řekněme okolo 22-24. Prostě bych jednu vypnul, bude tam příjemněji a ještě ušetříš kW měsíčně, což se bude brzy zatraceně hodit.

No hele, prostě to pořádně proměř až budou žárovky pár hodin svítit a pak to má cenu řešit, každopádně mi přijde nešikovné mít tam vyhřívané v podstatě obě poloviny terária, to bych raději dal jednu 25 a nic, kdyby tam snad z jednou 15 bylo málo, ale ani tak nebude. Nevím, jak jsou tam guttky dlouho, ale časem by to mohl být při vysokých teplotách problém.

ja jen ze mas fotky na akvarku... ale 25 je strasny vedro, jeste tak koupelna v dobe koupele, nicmene jako normalni pokojovku beru(i normy) 20-21 s nocnim poklesem na 18. V mym pripade je to teda casto 18 s nocnim poklesem na 16(kdysi i na 13, ale baracek rozmazlil). Kdyz doleze teplomer na(d) 25, climacophore zhasinam a carinate stahuju halogen na "sotvasviti", ale to je par dni v roce.